Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Ko se med seboj povežejo kulturna društva


KULTURA

| |
01.02.2016      14:28
A A

Ko se med seboj povežejo kulturna društva


Ker je december mesec, poln dogodkov in zabav, smo se v društvu odločili, da januarja organiziramo glasbeni večer, da se malo spočijemo od vsakodnevnega hitenja in dela, nahranimo naše duše in pobožamo ušesa s pesmijo. Vse to nam je omogočil Mešani pevski zbor Kulturnega društva Bloke.


Deli:

V Mešani pevski zbor Kulturnega društva Bloke so vključeni ljubitelji petja ne glede na starost, poklic ali glasbeno predznanje. "Pomembno je veselje do petja, druženja in prijateljstva," pravi predsednik DK Bloke Lojze Mazij. Zbor  je pod vodstvom zborovodkinje Tanje Avsec za koncert izbral slovenske narodne pesmi od Prekmurja do Primorske. V letošnji jubilejni 45. sezoni delovanja se je zbor posvetil koroški narodni pesmi, saj pevci menijo, da narodne pesmi pomenijo najlepši zbir raznolikosti slovenskega jezika, narečij, običajev in petja. Aktivna članica društva je tudi študentka in sopranistka Eva Modic. Eva naj bi zapela dve popevki ob spremljavi Iva Šviglja na harmoniki, vendar je glasbenik, na žalost, zbolel. Kljub temu so poslušalci uživali v temi dvorane in zrli v svetlobo na odru, kjer se je prepletal mozaik različnih pesmi in prečudovitih glasov. Poslušalcem so misli ob petju nastopajočih zaplavale po Sloveniji in se umirile. Obiskovalci so konec tedna, s pomočjo naših gostov, prav prijetno začeli.

 

KUD KOSEC
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!