Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Kaj se je dogajalo v KUD Kosec


KULTURA

| |
23.04.2013      22:53
A A

Kaj se je dogajalo v KUD KosecDeli:

Člani Kulturno-umetniškega društva Kosec smo se v prostorih Osnovne šole Log - Dragomer zbrali na četrtem občnem zboru, kjer smo se seznanili s poročili posameznih sekcij in komisij ter sprejeli načrt dela za letos. Občni zbor smo odprli s prijetnim kulturno-umetniškim programom. Nastopali so Trio Jesenovec in recitatorka Danica Jazbinšek. Danica nas je popeljala v svet pesmi, recitirala nam je Drobtinice Toneta Pavčka, Trio Jesenovec pa v svet glasbe. Posamezne sekcije so se predstavile s svojimi celoletnimi izdelki z različnih delavnic. Človek kar ne more verjeti, kakšne umetnine znajo ustvariti naše krajanke pod strokovnim vodstvom mentorjev. Ker je letošnje leto volilno, so na občnem zboru potekale tudi volitve organov društva. Tako smo izvolili nov izvršni odbor, nadzorni odbor in disciplinsko komisijo. Staremu izvršnemu odboru smo se zahvalili, novemu pa zaželeli veliko dobrega in ustvarjalnega duha.

Prostovoljci naše pokrajine, ki jo je letošnja nadležno dolga zima kar dolgo zakrivala s snegom, smo se tudi letos v sodelovanju z Občino Log - Dragomer in Odborom za ohranjanje kulturne dediščine zbrali na tradicionalni čistilni akciji našega okraja in Ljubljanskega barja. Čistili smo v okolici pomembnih poti, sprehajalnih poti v naravi, v okolici otroških igrišč ter športnih in drugih javnih površin. Podali smo se tudi na barjanske travnike ter ob potokih in strugah po svojih najboljših močeh poskrbeli za čistejše okolje. Če bi si vsi krajani bolj prizadevali za čistočo in odlagali odpadke na mesta, ki so temu namenjena, take akcije ne bi bile potrebne in narava nam bi bila hvaležna. Velja si zapomniti, da naš odnos do narave vpliva na to, kako se narava obnaša do nas.
Našim mlajšim in malo manj mladim občanom smo pokazali, kako se izdelujejo velikonočne butarice. Nekoč so jih ljudje oblikovali iz domačih materialov, ki so jih našli po hišah in v gozdu, danes pa jih izdelujemo predvsem iz zelenega vrbja, pušpana, brinja, jagodičevja, oljke in naravnih, nebarvnih oblancev. Mi smo za steber butare uporabili leskove palice. Svoje znanje in delavnico je z nami delila mentorica Marinka Mojškerc, dogodek pa je potekal pod okriljem Odbora za ohranjanje kulturne dediščine. Delo nam je šlo dobro od rok.
V dnevih pred praznikom velike noči je pod mentorstvom Martine Brajič potekala že tradicionalna ustvarjalna delavnica izdelovanja velikonočnih pisanic. Praznik velike noči in z njim povezane navade ter običaji imajo na Slovenskem zelo bogato in raznoliko tradicijo. Vsaka pokrajina, ki se ponaša z lokalnim kulturno-etnografskim izročilom, prazniku daje svoj pečat. Med glavne simbole praznika spada tudi pisanica, pirh. Kot pove samo poimenovanje, je tradicija okraševanja jajc, ki simbolizirajo novo življenje, nov začetek, zelo pestra. Najbolj poznanim in uveljavljenim načinom izdelovanja pisanic pa se vsako leto pridružijo novi. Človekova ustvarjalnost in iznajdljivost ne poznata meja. In tako smo sodobnim smernicam okraševanja jajc sledili tudi mi. S posebno iglo in volno smo jajca krasili v tehniki polstenja.

Ker so skupna druženja vedno prijetna, končni izdelki pa v veselje in zadovoljstvo vseh udeležencev, vas v imenu Martine Brajič tudi v prihodnje vabimo, da se udeležite tovrstnih delavnic.

Zborovodkinja Spominčic Katja Hvalica se lahko pohvali, da so pevke lani nastopale sedemkrat, letos pa so imele že pet nastopov. Koncerte sicer načrtujejo po potrebi in dogovoru. Na vajah se srečujejo vsak torek v prostorih doma upokojencev na Logu. Članic je trenutno osem. Trudijo se, da bi delo nadaljevale ter tako bogatile svoje življenje, delovanje društva in podobo našega kraja.

V sekciji DVIG – Starejši delimo znanje z mlajšimi smo ponudili pomoč učencem osnovne šole. Pomagali smo jim pri matematiki, slovenščini in angleščini. Poleg skupinskega dela z učenkami in učenci osnovne šole sta Jure Zupan in Nika Gams ponudila individualno pomoč osnovnošolcema, ki sta imela dodatne težave. Delo je potekalo doma in v šoli. Z zavzetostjo smo učne težave prebrodili in učenci zdaj v šoli uspešno napredujejo. Aktivnosti potekajo po dogovoru s šolsko svetovalno službo.

Ker je bilo kar nekaj želja, da se napovednik obnovi, smo ga v društvu res oživili. Tako so že napovedani majski dogodki. Na žalost vas moramo obvestiti, da imamo pri izdelavi spletne strani težave; v upanju, da bo luč sveta dokončno ugledala maja, vas vseeno pozivamo, da jo obiščete, komentirate in podate predloge. Za konec bi rada vse tiste, ki vas mika ustvarjalno druženje, pozvala, da postanete naši člani. Pridružite se nam lahko prek spletne strani, nam pišete na klasični način (KUD Kosec, Na grivi 5, Brezovica) ali po elektronski pošti (kud.kosec@.com).


KUD Kosec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!