Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

JUTRI
13°C
10°C
SRE.
22°C
11°C
Deli
3060

Delovno poletje

Predstavili smo se na Karavani študijskih krožkov 22. junija, na kateri je sodelovalo več kot 200 mentorjev in udeležencev študijskih krožkov. Namen karavane je izobraževalni in povezovalni – omogoči medsebojno spoznavanje, prenos idej med krožki, ki delujejo po Sloveniji, učenje posameznih metod, veščin in pristopov, izmenjavo izkušenj ter spoznavanje organizatorjevega okolja, letos je bila to Idrija. Predstavili smo se s tremi ŠK (bralnim, Begunci, ali vas poznamo, Od pravljice do lutke) ter z 2. in 3. število revije Pogovori z občani. Razstavljene revije so takoj pošle in kar nekaj velikim izobraževalnim organizacijam smo jih kasneje poslali po pošti.
V programu Aktivne poletne počitnice smo organizirali dve likovni delavnici, vodila jih je Milka Erbežnik. Učencem je poznana slikarka ponudila več motivov, vsak si je sam izbral, kaj želi naslikati. Sličice vseh 19 učencev smo razstavili na terasi Toscane v Dragomerju. Otroci so najprej narisali pet sličic, potem pa mentorici Vesni Kučan povedali pravljico o narisanem, ki jo je ta zapisala in pripravila za objavo. Otroci so za »knjižno izdajo« narisali še naslovnico. Literarni prvenci so bili razstavljeni tudi ob proslavi ob občinskem prazniku, ki se je je udeležil predsednik, Borut Pahor. Poleg tega smo ponovno razstavili tudi sličice obeh slikarskih delavnic.

              

Nika Gams, predsednica

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi