Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Danes bo oblačno, dež se bo od severa dopoldne razširil nad vso Slovenijo. Predvsem na Primorskem bodo možne posamezne nevihte. Prehodno bo zapihal severovzhodnik, ob morju pa bo še pihal jugo. Popoldne bo dež od severovzhoda počasi slabel, okoli poldneva bo na Primorskem začela pihati zmerna burja. Hladilo se bo, popoldanske temperature bodo le od 10 do 13, ob morju okoli 18 °C.
16°C | 18°C
nedelja, 21.09.2018
14°C | 30°C
ponedeljek, 23.09.2018
11°C | 25°C
torek, 24.09.2018
13°C | 19°C
sreda, 25.09.2018
4°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 6h
Danes dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
16°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Božično-novoletni koncert


KULTURA

| |
06.02.2018      8:06
A A

Božično-novoletni koncert


KUD Kosec je organiziral božično-novoletni koncert mešanega pevskega zbora društva invalidov Vrhnika v cerkvi svetega Lovrenca v Dragomerju.


Deli:

V naročje gozda in  zelenja prizibal  se drevak,

s pogledom išče si zavetja  mož  strumen  in pošten,

zapel od sreče in lepote, saj našel je svoj mir,

ostal bo tu za vse življenje, drugam si ne želi.

Tako se glasijo prvi verzi pesmi  Jožeta Jesenovca o možu iz pradavnine, ki se je z drevakom pripeljal v Dragomer, pod vznožje griča sveti Lovrenc in tam ostal vse življenje. S to čudovito avtorsko pesmijo iz našega kraja in številnimi drugimi ljudskimi in avtorskimi nam je MEPZ  društva invalidov Vrhnika pričaral lep večer v cerkvici svetega Lovrenca v Dragomerju, kjer so peli pod vodstvom Jožeta Jesenovca. Pesem o možu z drevakom je ob spremljavi harmonikarja Jožeta Jesenovca zapel baritonist Aleš Kovač. Poleg solista in pevskega zbora je nekaj pesmi zapel še trio Jože, Emilija in Lilijana; pri ljudski pesmi Ojstrica se jim je pridružila še Valerija Smirnov. Koncert je z angelskim glasom zaključila Liljana Stepic, ki je zapela pesem Ave Marija.
Koncert je predstavljal zaključek decembrskega zimskega dne. Pokrajina je bila zasnežena in pot do cerkvice osvetljena s svečkami, z griča pa se je odpiral razgled na Barje. Člani KUD Kosec so v sodelovanju s PGD Dragomer - Lukovica pripravili vse potrebno za dobro počutje pevcev in obiskovalcev v akustični cerkvici. Prijetno ogreta je nudila prekrasen ambient, točno takšen, kot je za tak dogodek primeren. Pesmi so obiskovalcem nudile notranji mir in pričarale božično-novoletno vzdušje ter vse navdale s posebno  toplino  zimskega večera. Skratka, bilo je nepozabno.


Iva Urbanc

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!