Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

pretežno jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
17°C
31°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Urejajo papirologijo za visoko cono na ......


EVROPSKI PROJEKTI

| |
14.10.2016      11:12
A A

Urejajo papirologijo za visoko cono na Lukovici


Prvi veliki evropski projekt Občine Log - Dragomer je že skoraj končan. Gradbena dela so zaključena, ceste asfaltirane, vgrajena je tudi elektro in strojna oprema, manjka le še dokumentacija za pridobitev uporabnega dovoljenja. Tega naj bi predvidoma dobili do konca leta, nato pa bodo vodohran, prečrpalnico ter del vodovoda vključili v vodovodni sistem.


Novinarska konferenca na temo dveh kohezijskih projektov Oskrba s pitno vodo v porečju Ljubljanice - 1. in 2. sklop
Novinarska konferenca na temo dveh kohezijskih projektov Oskrba s pitno vodo v porečju Ljubljanice - 1. in 2. sklop
Deli:

V drugi polovici septembra so župani občin, ki sodelujejo pri evropsko sofinanciranemu projektu Oskrba s pitno vodo v porečju Ljubljanice – 1. in 2. sklop, na novinarski konferenci predstavili oba projekta in prisotne seznanili z aktualnimi deli, ki na vseh območjih gradnje vodovoda in spremljajočih objektih potekajo po terminskem planu. Najbližje koncu projekta in s tem formiranju višje tlačne cone so, kot smo lahko slišali, prav v Občini Log - Dragomer, kjer je potrebno urediti le še dokumentacijo. Gradbeni stroji na razpisu izbranega izvajalca GPZ oziroma njegovega podizvajalca Teleg-m so po občini ropotali pol leta, delali pa so na petih predelih vodovodnega sistema. V sklopu projekta so zgradili 100 m2 velik vodohran, prečrpalnico, dva kraka vodovoda ter praznotok iz vodohrana.

 

Do vodohrana vodi urejena javna pot

Občina je sočasno, ob gradnji visoke cone pristopila k izvedbi del, ki niso bila predvidena znotraj tega evropsko sofinanciranega projekta. Tako so bili ob trasi  novega vodovoda obnovljeni hišni priključki, na novo so na omrežje priklopili dva obstoječa objekta ter uredili pot do vodohrana ter odvodnjavanje. S tem so se na občini lotili reševanja zalednih voda in voda, ki pritečejo po gozdni poti ter vedno znova uničujejo gozdno pot, na kar so vrsto let opozarjali  tudi občani. Kot so nam pojasnili na občini, bo odslej ta cesta, ki so jo do sedaj uporabljali kot gozdno pot, dobila status javne poti. V prihodnje bo namreč služila kot dostopna pot do vodohrana, zato bo morala biti primerno vzdrževana. Na tej javni poti bodo veljala takšna določila, kot jih predvideva državni zakon o cestah. Ta med drugim v 5. členu določa, da je po cestišču javne ceste prepovedano vlačiti hlode, veje, skale ali podobne predmete kot tudi pluge, brane in drugo kmetijsko orodje ter druge dele tovora. V istem členu nalaga obveznost vozniku, da mora – preden se vključi v promet na javni cesti – odstraniti z vozila zemljo ali blato, ki bi lahko onesnažilo vozišče. Lastniki gozdov na tem območju bodo tako hlode po gozdnih vlakah lahko vlačili le do vodohrana, prostor za odlaganje lesa pa bodo, kot so nam povedali predstavniki občinske uprave, morali urediti višje v gozdu.

 

Drugačen okus vode ni povezan z gradnjo visoke cone

Sicer pa so nam na občini še pojasnili, da so prebivalci Lukovice v zadnjem mesecu opazili spremembe pri barvi in okusu vode. Kot so poudarili na vrhniški komunali, te niso povezane z gradnjo vodohrana na Lukovici ter zagotovili, da voda ni bila oporečna. »Izgradnja novega vodovoda ne vpliva na kakovost vode. Dokler ne bomo imeli uporabnega dovoljenja, ta del vodovoda ne bo in še ni v uporabi,« so povedali. Pojasnili so tudi, zakaj je bilo možno zaznati spremembe barve in okusa vode: » Te spremembe so bile posledica obnovitvenih del na

Vrhniki, zaradi katerih smo morali v sistem pognati vrtino v Bevkah. Ker se je zaradi tlačnih razmer v sistemu v zadnjih dveh tednih smer vode spreminjala, so se posledično dvignile usedline, katere se nabirajo v ceveh, ko voda teče samo v eno smer. Voda je tako motna, ni pa oporečna. Okus po kloru ter belkasta pa je zato, ker zaradi teh investicij, ki potekajo na Vrhniki, občasno sistem tudi kloriramo. Preiskave vode izvajamo redno in zaenkrat v temu delu vodovoda nismo opazili nihanja kakovosti vode.«

 

V. L.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!