Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

oblačno
Danes bo na vzhodu sprva precej jasno, drugod bo spremenljivo oblačno. Dopoldne se bodo na zahodu pričele pojavljati krajevne padavine, deloma nevihte, ki se bodo čez dan krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
18°C | 27°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 9h
Danes popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo ob nevihtah krajevna neurja predvsem z nalivi in močnejšimi sunki vetra.
18°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Protihrupne ograje: odobrena so evropska ......


PROMET, EVROPSKI PROJEKTI

| |
05.12.2012      11:40
A A

Protihrupne ograje: odobrena so evropska sredstva


Dars bo za gradnjo protihrupnih ograj na petih avtocestnih odsekih, med njimi tudi na odseku primorske avtoceste Brezovica–Vrhnika, prejel skoraj 42 milijonov evrov kohezijskih sredstev. Kdaj točno naj bi začeli postavljati protihrupne ograje na območju Občine Log - Dragomer, za zdaj ni znano, saj Dars še vedno ni izbral izvajalca del.


Odobrena so evropska sredstva za gradnjo protihrupnih ograj.
Odobrena so evropska sredstva za gradnjo protihrupnih ograj.
Deli:

»Dars, d. d., je v sklopu sredstev evropske kohezijske politike v Republiki Sloveniji v programskem obdobju 2007–2013 v četrtek, 29. novembra 2012, prejel odločbo ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo o dodelitvi sredstev za skupino projektov Gradnja protihrupnih ograj na posameznih avtocestnih odsekih,« so zapisali na spletni strani Družbe za avtoceste v Republiki Sloveniji. Za gradnjo protihrupnih ograj bodo na Darsu iz kohezijskega sklada dobili 41.972.660 evrov, preostala sredstva, nekaj več kot 19 milijonov, pa bo prispeval Dars kot upravičenec evropskih sredstev. Višina skupnih stroškov projekta je 61.031.729 evrov, predvidena pa je postavitev protihrupnih ograj in absorpcijske obloge portalov predora v skupni dolžini 31,2 kilometra oziroma skoraj 141.000 kvadratnih metrov površine. S pomočjo evropskega denarja bodo protihrupne ograje gradili na odseku primorske avtoceste Brezovica–Vrhnika, kjer bodo postavili 7.598 metrov protihrupnih ograj na površini 33.784 kvadratnih metrov. V okviru tega projekta bodo do konca leta 2015 protihrupne ograje dobili tudi na odsekih štajerske avtoceste Dramlje–Celje in Celje–Arja vas, na odseku dolenjske avtoceste Malence–Šmarje Sap ter na odseku primorske avtoceste Unec-Postojna.

 

»Z izgradnjo protihrupnih ograj se bodo zmanjšale emisije hrupa, ki so na obravnavanih območjih trenutno čezmerne, s čimer se bo izboljšalo tudi bivalno okolje za več kot 21.000 prebivalcev,« so pojasnili na Darsu.

 

Izvajalec gradnje protihrupnih ograj še ni izbran

Čeprav so ponudbe za gradnjo protihrupnih ograj na avtocestnem odseku Brezovica–Vrhnika na Darsu začeli zbirati že junija, izvajalca do začetka decembra še vedno niso izbrali. Marjan Koler iz Darsove službe za komuniciranje nam je pojasnil, zakaj postopek izbire izvajalca poteka tako dolgo: »Postopek še ni pravnomočno sklenjen – v reševanju sta dva zahtevka za revizijo postopka oddaje navedenega javnega naročila.« Strokovna komisija je sicer že pred časom pregledala šest ponudb, ki so jih izvajalci nato zaradi pomanjkljivosti dopolnili, kar je tudi eden izmed vzrokov za dolgo izbiranje izvajalca gradnje protihrupnih ograj.

 

Začetek gradnje je predviden takoj po končani zimski sezoni, spomladi 2013, kdaj točno se bo začelo graditi in kakšna bo dinamika del, pa bo znano šele po tem, ko bodo na Darsu izbrali izvajalca del.

 

Med  Brezovico in Vrhniko naj bi postavili 11 novih protihrupnih ograj. Pred hrupom pa ne bodo zaščitili vseh občanov, ki živijo na območjih, preobremenjenih s hrupom. Naj spomnimo, protihrupne ograje bodo začeli graditi tik pred nadvozom Lukovica v smeri Vrhnike. Nezaščiteni bodo ostali prebivalci Lukovice, ki prebivajo ob načrtovanem avtocestnem priključku; ti naj bi protihrupno zaščito pridobili v okviru izvedbe tega avtocestnega priključka. Kdaj se bo to zgodilo, pa na Darsu ne morejo napovedati, saj datum gradnje priključka še ni znan.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!