Tržnica BTC City bo v soboto zjutraj gostila predstavnike ekoloških kmetij in trgovin iz vse Slovenije. Dan je namenjen zdravi prehrani in predstavitvi ekoloških izdelkov, med katere sodijo mesni izdelki, zelenjava in sadje ter izdelki integrirane ali drugače pridelane hrane, kot so med, kruh, zelenjava, suhomesnati izdelki ... Na dogodku, ki bo trajal od 9. do 14. ure, se bo predstavilo tudi Gobarsko društvo Ribnica, ki bo pripravilo veliko razstavo gob.
Za obiskovalce bodo na voljo degustacije ekoloških izdelkov, na voljo pa bo tudi brezplačen kostanj in mošt Za spremljevalni program pa bo s petjem in plesom poskrbela Akademska folklorna skupina Sela pri Šumbreku.
V sporočilu za javnost so iz BTC še zapisali: "Ekološko pridelani izdelki in ekološko kmetijstvo postajata vedno pomembnejši dejavnosti, saj se v zadnjem času prehrambene navade in življenjske navade potrošnikov spreminjajo - eko in bio izdelki pa pridobivajo na veljavi."



