Tekmovalcem Taekwon-do kluba Škorpijon nova odličja na Slovaškem

Člani in članice Taekwon-do kluba Škorpijon smo bili po končanem Evropskem prvenstvu zoper aktivni, saj smo se 23. aprila 2016 udeležili mednarodnega prvenstva 10. Nitra cup 2016 na Slovaškem. Naših 10 tekmovalcev se je zopet odrezalo odlično, saj smo osvojili 4 zlate, 4 srebrne in 4 bronaste medalje ter 5. mesto v skupnem seštevku med klubi.
Na prvenstvu so zlate medalje osvojili Ella Čuskić (deklice forme zeleni pas), Nina Binter (mladinke borbe do 64 kg), David Trdin (mladinci borbe do 57 kg) ter Saša Sirše (članice borbe nad 63 kg). S srebrom so se okitili Aleks Ašanin (dečki forme zeleni pas), David Trdin (mladinci forme čeni pas I. DAN) ter Tiana Janković (mladinke borbe do 58 kg). Bronasto medaljo pa so s tekmovanja odnesle Tiana Janković (mladinke forme črni pas I. DAN), Katarina Sandić (mladinke forme modri pas, borbe nad 64 kg) ter Saša Sirše (članice forme črni pas I.- III. DAN). Naše mladinke (Nina, Tiana, Katarina) so sodelovale tudi v ekipnih borbah, kjer so si med ekipami mladink priborile odlično 2. mesto. Davida Trdina pa smo v ekipnih borbah posodili mladinski ekipi Madžarov, kjer je skupaj z ekipo osvojil 2. mesto.
Tekmovalke Nika Ašanin, Eneja Šarić in Valteja Trotovšek so prikazale dober nastop, vendar se žal niso prebile v naslednji krog tekmovanja.