Logo MojaObčina.si

Ljubljana

DANES
5°C
5°C
JUTRI
9°C
-2°C
Deli
45662

Slovenski gasilci postali svetovni prvaki

V tednu od 21. do 26. oktobra 2019 je v ameriškem mestu Montgomery (Alabama) poteklo vsakoletno tekmovanje Firefighter Combat Challange, ki se ga je udeležilo tudi deset slovenskih gasilcev (Domen Pavlič, Patrik Štefalin, Sebastjan Vovko, Žan Koncilija, Amer Cosič, Gal Zevnik, Anže Habjan, Igor Pasič, Miha Pintar in Gregor Stanovnik). Na pot sta tako odšli dve ekipi iz Slovenije, ki sta nastopali pod imenom S-GARD Team Slovenia in Team Slovenija.


In kaj pravzaprav gre pri tekmovanju Firefighter Combat Challange?


Gre za tekmovanje, ki originalno izvira iz ZDA in tam gasilci tudi tekmujejo. Začelo se je pred več kot tridesetimi leti in sicer so najprej sestavili (ekstremno) zahteven test, s katerim so želeli pred sprejemom v svoje vrste, preveriti pripravljenost gasilcev. Pravijo, da gre za najtežji dve minuti v športu, tako namreč promovirajo dogodek Firefighter Combat Challange in na tem tekmovanju se prostovoljni ali poklicni gasilci (posamično, v paru ali štafeti) merijo v nalogah, ki jih gasilci izvajajo v primeru intervencij. Najboljše gasilce na svetu torej čakajo naloge kot so: tek v visoke zgradbe, prenašanja težkih cevi in poškodovanih oseb, natančno usmerjanje vodnega curka in podobno. Na koncu pa seveda zmaga tisti, ki naloge opravi v najkrajšem možnem času.

Še enkrat so naši slovenski gasilci, na katere smo več kot ponosni, pokazali, da sodijo med najboljše na svetu. Slovenski gasilci so namreč ekipno prvi na svetu, imamo tudi drugo najhitrejšo dvojico na svetu, imamo najhitrejšega predsednika prostovoljnega društva na svetu. V kombinacijah pa so dosegli druga, tretja in četrta mesta!

Za te dosežke so slovenski gasilci več kot garali - ne samo med ampak tudi pred tekmovanjem. Naj še dodamo, da so se v elitno skupino posameznikov iz celega sveta Lions Den so se letos vpisali Žan Koncilja, Amer Čosič in Gal Zevnik ter Miha Pintar!

Rezultati slovenskih gasilcev:

Lion’s Den KLUB elitnih gasilcev v svetovnem merilu:
Žan Koncilija / čas: 1.25,07
Gal Zevnik / čas: 1.38,58


Kategorija Hibrid team

1. mesto S-GARD team Slovenija – svetovni prvaki
(Domen Pavlič, Patrik Štefalin, Sebastjan Vovko, Žan Koncilija in Amer Cosič)


Kategorija OPEN – kar štirje tekmovalci med najboljših 15:
5. mesto Gregor Stanovnik, čas 1.22,03, PGD Gorenja vas
8. mesto Patrik Štefalin, čas 1.24,32, PGD Begunje
11. mesto Žan Koncilija, čas 1.25,07, PGD Moste
14. mesto Domen Pavlič, čas 1.25,98, PGD Begunje


Kategorija nad 40 let

4. mesto Sebastjan Vovko


Kategorija poveljnikov
1. mesto Gregor Stanovnik - svetovni prvak


Kategorija dvojic
2. mesto Gregor Stanovnik & Anže Habjan
4. mesto Domen Pavlič & Patrik Štefalin


Kategorija relay

2. mesto – svetovni podprvaki
S-Gard team Slovenija (Domen Pavlič, Patrik Štefalin, Sebastjan Vovko, Žan Koncilija in Amer Cosič)

3. mesto
Team Slovenija (Gregor Stanovnik, Anže Habjan, Igor Pasič, Miha Pintar)

Slovenskim gasilcem iskreno čestitamo v imenu našega uredništva!

Foto: firefighterchallenge.com

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi