Logo MojaObčina.si
DANES
16°C
2°C
JUTRI
13°C
4°C
Oceni objavo

Prvo soboto v juniju prinesite star papir za pomoč živalim!

Društvo za zaščito živali Ljubljana vabi, da se jim v soboto, 4. junija 2022, med 8h in 18h pridružite na parkirišču Centra Vič v Ljubljani.

29. akcija zbiranja papirja bo posvečena svetovnemu dnevu varstva okolja, ki ga vsako leto obeležujemo 5. junija.
Prvič slišite za njihovo akcijo zbiranja starega papirja ali ste z njimi že več let? Vsekakor bodo veseli, če jih boste 4. junija obiskali. Na parkirišču pri Centru Vič v Ljubljani vas bo od 8.00 do 18.00 čakal zabojnik podjetja Surovina d. o. o., kamor boste lahko odložili star papir. Zbran papir bodo predali v reciklažo, celotni izkupiček pa namenili Zavetišču Horjul in Zavodu SVSP (Skupina Veterinarjev Sterilizira Potepuhe).

Poleg starega papirja prav pride še marsikaj!Vedno prav pridejo tudi potrebščine za živali in njihovo oskrbo:
 • Odeje brez polnila, rjuhe, posteljnina,
 • brisače,
 • čistilne robčke (otroške in za površine),
 • plenične podloge,
 • razkužila in čistila,
 • vreče za smeti,
 • rokavice za enkratno uporabo,
 • pripomočke za čiščenje,
 • mačja in pasja hrana,
 • dietna hrana za živali,
 • oprsnice, ovratnice in povodci,
 • krtače in glavniki za živali,
 • sredstva za zatiranje notranjih in zunanjih zajedavcev,
 • transportni boksi,
 • posteljice,
 • manjši in srednji praskalniki za mačke,
 • mačji WC-ji,
 • posodice,
 • klešče za kremplje.


Vljudno prosijo, da so oddane potrebščine čiste in v dobrem stanju. Zbrani material bodo razdelili med Zavetišče Horjul za njihove varovance in Zavod SVSP za pomoč živalim, ki so s svojimi skrbniki prišle iz Ukrajine!

Starim knjigam dajejo še eno možnost!
Pogosto se med starim papirjem znajdejo tudi stare knjige. Na tokratni akciji jim bodo dali novo priložnost, pri tem pa nam lahko pomagate tudi vi! Knjige, ki se bodo znašle v zabojniku za star papir, bodo ponudili obiskovalcem, veseli pa bodo, če jim boste v zameno za knjigo namenili donacijo.

Organizator akcije, Društvo za zaščito živali Ljubljana, se že 22 let zavzema za dostojno življenje vseh živali. Člani se osredotočajo predvsem na izobraževanje in osveščanje javnosti o odgovornem odnosu do živali. Izvajajo izobraževanja za otroke, mladino in odrasle, organizirajo akcije, svetujejo, informirajo ter pomagajo zavetiščem. Več informacij o društvu najdete na spletnem mestu www.dzzz.si.


Dodatne informacije : Maša Cerjak Kastelic, masa@dzzz.si, 041 437 084

Oglejte si tudi