Logo MojaObčina.si

Ljubljana

DANES
14°C
6°C
JUTRI
12°C
5°C
Deli
2015

Po poti sveče, plastenke in plastične folije

Ekologi brez meja pojasnjujejo, kaj se zgodi s plastičnimi odpadki, ko zapustijo dvorišča domov in podjetij.
Projekt Plastika naša vsakdanja, ki ga izvajajo Ekologi brez mejaa, se počasi zaključuje. Žal pa še ni videti konca naši ‘obsedenosti’ s plastiko, pa če to hočemo ali ne. Z vpogledom v naše nakupovalne košarice so ugotovili, da je kar polovica od več kot 60 popolnoma običajnih izdelkov, pakirana v nereciklabilno embalažo. S pogledom na dvorišča reciklažnih podjetij Omaplast in Plastkom pa so šele zares doumeli razsežnosti naših vsakodnevnih navad in razvad.

Kaj se zgodi z nagrobnimi svečamiplastenkami in plastičnimi folijami, ko zapustijo naša dvorišča, so ponazorili že s pomočjo foto zgodb. A če prilagodimo stari rek, lahko rečemo, da video pove več kot 1000 slik. Zato so naše tri najbolj tipične primerke plastične obsedenosti pospremili še s kamero. Oglejte si videe, delite jih in ozaveščajte. Recikliranje je sicer super, a je zgolj izhod v sili, pomembno je preprečevanje nastajanja odpadkov, sploh takih, ki se nikoli čisto zares ne razgradijo.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi