Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.11.2018

oblačno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji delno jasno, drugod pretežno oblačno. Pihal bo vzhodni veter, na Primorskem zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 5, na Goriškem in ob morju do 10 °C.
1°C | 6°C
ponedeljek, 19.11.2018
2°C | 3°C
torek, 20.11.2018
3°C | 2°C
sreda, 21.11.2018
2°C | 5°C
četrtek, 22.11.2018
3°C | 7°C
Opozorila
Nedelja, 18.11.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
6°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

13. dm tek za ženske: več kot 7.000 tekačic ......


ŠPORT, PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI

| |
28.05.2018      10:22
A A

13. dm tek za ženske: več kot 7.000 tekačic je preplavilo ljubljanski park TivoliDeli:

Zadnja sobota v maju je bila že tradicionalno rezervirana za dm tek za ženske. Ljubljanski park Tivoli je napolnilo več kot 7.000 energičnih in nasmejanih dam različnih generacij, ki jim tek predstavlja zdrav način življenja in odlično priložnost za druženje. Tekačice so se v modnih pastelno rožnatih majicah neustrašno podale čez startno črto ter samozavestno prečkale ciljno linijo na 5- in 10-kilometrski tekaški preizkušnji. Gospodje so jih spodbujali z glasnim navijanjem, otroci so se preizkusili na Oskarjevem teku. Na letošnjem 13. dm teku za ženske, ki je bil ponovno organiziran na okolju prijazen način, je bilo že tradicionalno poskrbljeno za dobro počutje in zabavo za vso družino. Tudi letos ni manjkala  dobrodelna nota – tokrat v sklopu vseslovenske dm iniciative za gibanje otrok Rastemo s športom.

 

Aktiven dan v odlični družbi

Več kot 7.000 tekačic je v barvi ljubezni in romantike zasledovalo svoje tekaške cilje. Ti so se razlikovali od posameznice do posameznice, vsem pa je bila skupna želja po aktivno preživetem dnevu v prijetni družbi. Za oboje je bilo dobro poskrbljeno, saj sta poleg tekaškega dela prireditve za odlično vzdušje s svojimi domislicami poskrbela Klemen Bunderla in Klemen Bučan. Za privlačne plesne ritme so bili zaslužni člani skupine Čuki, ki so že zaščitni znak dm teka, ter uspešen glasbenik Samuel Lucas. Poleg njih so tekačice spodbujali še radijec Miha Deželak, ki se jim je pridružil tudi na posebnih pripravah na letošnji tek, priljubljeni tekaški trener Matej Cankar, ki je najboljšim podelil medalje, selektor moške članske košarkarske reprezentance Rado Trifunović, boksarski as Dejan Zavec ter drugi znani Slovenci. »dm tek za ženske je priložnost za dame vseh generacij, da se športno udejstvujejo v dobri družbi in prijetnem okolju, ki ponuja nekaj za vsakega družinskega člana. Tudi letos so se lahko najmlajši preizkusili na Oskarjevem teku, v sklopu katerega smo pripravili dve tekaški razdalji, medtem ko so partnerji glasno bodrili svoje najdražje. Veseli nas, da tako kot v preteklih letih, tudi letos vidimo številne zadovoljne obraze. Tako vemo, da smo ponovno dodali svoj kamenček v mozaik zdrave in uspešne družbe,« je o dogodku povedala Tina Bone Kovačič, prokuristka dm drogerie markt Slovenija.

 

dm tek za boljši jutri

dm tek za ženske je že vrsto let tudi dogodek, namenjen boljšemu jutri. Letos so to med drugim z aktivno udeležbo ponovno dokazali člani društva Vesele nogice, ki združuje otroke s posebnimi potrebami, njihove starše in svojce. Spomenka Valušnik, predsednica društva, je ob tem povedala: »dm teka se vedno z veseljem udeležimo. Je priložnost, da smo aktivni, se vključujemo v družbo in ozaveščamo ljudi o problematiki oseb s posebnimi potrebami. Kljub drugačnim potrebam in življenju, ki zagotovo ni enostavno, lahko družine z otroki s posebnimi potrebami vseeno živimo aktivno in polno.«

 

Dobrodelnost v znamenju 25-obletnice

Prav otrokom je bila na letošnjem dm teku namenjena še dodatna pozornost. V sklopu vseslovenske iniciative Rastemo s športom, ki so jo pri dm začeli ob praznovanju 25-letnice, so svečano razglasili 25 športnih organizacij. Te bodo od junija do konca oktobra v različnih krajih po Sloveniji izvajale brezplačne športne urice za otroke. Izbranim organizacijam, ki so navedene na spletni strani dm, so podarili finančno podporo v skupni vrednosti 25.000 EUR. Iniciativo podpirajo številni slovenski športniki, med katerimi so člani Rokometnega kluba Krim in Košarkarske zveze Slovenije, kot so Goran Dragić, Klemen Prepelič in Deja Doler Ivanović, boksar Dejan Zavec, atleta Anita Horvat in Luka Janežič, odbojkarici Eva Mori in Iza Mlakar, kolesar Primož Roglič, plavalec Matjaž Markič ter profesionalni borec Denis Porčič - Chorchyp. Dejan Zavec, ki je z navdušenjem sprejel povabilo k podpori iniciative, je ob tem povedal: »Rasti s športom pomeni, da živiš res polno življenje. S športom mladi pridobijo vrline, kot sta poštenost in vztrajnost, ki so še kako pomembne v nadaljnjem življenju. Zato z velikim veseljem podpiram iniciativo Rastemo s športom in verjamem, da bo h gibanju spodbudila številne otroke.«

 

Letošnji, že 13. dm tek za ženske, je tako ponovno ponudil priložnost za razgibano soboto, preživeto v odlični družbi najbližjih, tisočih energičnih tekačic ter številnih znanih Slovenk in Slovencev.

Več na www.tekzazenske.si in tek@tekzazenske.si.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ljubljana!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
November 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
20.11.201 | Tečaji in delavnice
Šola projektnega managementa
20.11.201 | Kultura
Izdelovanje peščene mandale Medicinskega Bude (Sangye Menla)
20.11.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
20.11.2018 | Družabni dogodki
Predavanje o demenci
20.11.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong in Tai chi začetni - popoldan
21.11.2018 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
21.11.2018 | Tečaji in delavnice
Alzheimer Cafe in delavnica
21.11.2018 | Kultura
Novembrsko veččutno vodstvo po Plečnikovi hiši
21.11.2018 | Kultura
Sakralni abonma - Ignacij Hladnik Tržič
22.11.201 | Tečaji in delavnice
AGILNOST - ključna kompetenca za uspešno timsko delo
22.11.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
22.11.2018 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
22.11.2018 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
22.11.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong in Tai chi začetni - popoldan
22.11.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong in Tai chi osnovni -zvečer
22.11.2018 | Umetnost
Odprtje razstave Draga Tršarja
22.11.2018 | Kultura
Predstava, ki gre narobe - PREDPREMIERA
23.11.2018 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelovanja peščene Mandale
23.11.2018 | Kultura
Predstava, ki gre narobe - PREMIERA
27.11.201 | Ostalo
Razstava punčk iz cunj
27.11.2018 | Kino
Srečamo se v kinu: Z ljubeznijo, Vincent: Van Goghova skrivnost
27.11.2018 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
18.11.2018 | Ostalo
World Education Fair Slovenija
18.11.2018 | Kino
Dokumentarni film FENOMEN BRUNO GROENING
20.11.201 | Tečaji in delavnice
Šola projektnega managementa
20.11.201 | Kultura
Izdelovanje peščene mandale Medicinskega Bude (Sangye Menla)
20.11.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
Pokaži več
Skrij
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo