Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Najpogostejši kraj, kjer iščemo partnerja, je ......


DOGODKI

| |
04.05.2016      12:19
A A

Najpogostejši kraj, kjer iščemo partnerja, je …


Anketa Zmenki & spoznavanje po slovensko, ki jo je izvedel največji slovenski spoznavni portal ona-on.com razkriva, kje Slovenci iščemo partnerje in kakšen je popolni prvi zmenek po slovensko. V obdobju med 3. februarjem in 31. marcem 2016 je v anketi sodelovalo 2235 samoanketirancev, na podlagi oglaševanja ankete na največjih spletnih mestih v Sloveniji, kot so: cosmopolitan.si, playboy.si, ona-on.com Magazin ipd.


Deli:

Kje se Slovenci spoznavamo in kje iščemo svojo boljšo polovico?

Ženske (18%), ki so trenutno v zvezi, so svoje boljše polovice največkrat spoznale na spoznavnih portalih, kot je ona-on.com, medtem ko so moški, ki so trenutno v zvezi, po večini svoje partnerke spoznali na zabavah (kar 30% moških in 17% žensk, ki so trenutno v partnerski zvezi).

Hkrati so ženske največkrat našle partnerja tudi na družabnih omrežjih (17%). 11% moških, ki so trenutno v zvezi, so svoje boljše polovice, spoznali tudi na sprehodu, kjer so jo zagledali, se opogumili in jo ogovorili (11%).

Samski Slovenci svojo sorodno dušo najpogosteje iščemo na spletnih spoznavnih portalih, kot je ona-on.com (tukaj išče kar 40% samskih moških in 40% samskih žensk, ki iščejo partnerja). Samski moški (20%) partnerko iščejo tudi na zabavah, medtem ko ženske (18%) potencialne partnerje raje spoznavajo prek prijateljev.

Na ona-on.com zaradi prijateljev

Večina samskih, ki trenutno aktivno išče partnerja, se je na največji slovenski spletni spoznavni portal ona-on.com prijavila, ker ga je po naključju našla na spletu in se je odločila preizkusiti (80% samskih moških in 66% samskih žensk). A pravi motivator, da se samski prijavijo na ona-on.com, so zgodbe njihovih prijateljev, ki so svojo ljubezen našli na ona-on.com (19% samskih žensk) in zgodbe številnih parov, ki so se spoznali na ona-on.com (11% samskih moških).

Med pare, ki so se spoznali na ona-on.com in smo ju imeli čast spoznati in celo poročiti, spadata tudi Sara in Žiga. Usodni dan sta dahnila lani na prvi spletni Sanjski ona-on.com poroki, ki poteka v okviru natečaja Najina zgodba ~ Spoznala sva se na ona-on.com.

Kam na prvi zmenek?

Pobudo za prvi zmenek največkrat dajo moški (67%), na prvi zmenek pa običajno gremo kar na pijačo (na pijačo je svojo trenutno partnerko povabilo 44% moških,  57% žensk, ki so trenutno v zvezi, pa je povabilo na pijačo sprejelo). Drugi najljubši kraj za prvi zmenek je sprehod po parku ali mestu, kamor je svojo trenutno partnerko povabilo 22% moških, 16% žensk, ki so trenutno v zvezi, pa vabilo na sprehod sprejelo.

Pri samskih je enako – trenutno samski moški (47%) in samske ženske (51%) so na svoj prvi zmenek s takratno simpatijo odšli na pijačo, drug najpogostejši zmenkarski kraj pa je bil tudi za zdaj samske sprehod po parku ali mestu (22% samskih moških in samskih žensk).

 

BREZPLAČNO preizkusite ONA-ON.COM!

 

Prvi zmenek ob ravno pravem času

Da so povabili na prvi zmenek, so moški po večini potrebovali nekaj dni (48%), tudi 27% žensk se strinja, da je minilo nekaj dni do tistega prvega »ta pravega« zmenka. Sicer pa je do prvega zmenka po mnenju obojih prišlo v ravno pravem trenutku (tako meni 89% moških, ki so trenutno v zvezi, in kar 95% žensk, ki so trenutno v zvezi).

Iskreni pogovori = Dober partnerski odnos

Kar 83% žensk, ki so trenutno v zvezi, in 58% moških, ki so trenutno v zvezi, se strinja, da je dober partnerski odnos najbolj odvisen od pogostih in iskrenih pogovorov. A vse le ni odvisno od odkrite in pogoste komunikacije, ampak tudi od, po mnenju 23% žensk, ki so trenutno v zvezi, pogostih zmenkov izven doma, kjer sta sama. Na drugi strani pa 39% moških, ki so trenutno v zvezi, meni, da je dober partnerski odnos odvisen tudi od deljenja gospodinjskih del.

Idealni partner in prvi zmenek

Katere lastnosti bi imel naš idealen partner? 28% vezanih moških in kar 25% vezanih žensk na prvo mesto postavlja spoštovanje, po mnenju 23% vezanih moških in 24% vezanih žensk pa je druga zelo pomembna lastnost idealnega partnerja njegova zmožnost, da vodi dober pogovor.

Iste lastnosti idealnega partnerja navajajo tudi samski – idealni partner mora svojo boljšo polovico spoštovati (tako meni 27% samskih moških in 31% samskih žensk) in mora se znati pogovarjati (26% samskih žensk in 26% samskih moških).

Idealni prvi zmenek bi tako po mnenju 42% moških in 42% žensk, ki so trenutno v zvezi, kot samskih (59% moških in 64% žensk) potekal na sproščeni pijači. Idealni prvi zmenek bi po mnenju 23% žensk, ki so v zvezi, kot 8% samskih žensk potekal na plaži, kjer bi se hladila s sladoledom, moški, ki so v zvezi, (18%) in samski moški (10%) pa bi na idealni prvi zmenek povabili v svoj dom, kjer bi skupaj skuhala večerjo.

 

BREZPLAČNO preizkusite ONA-ON.COM!

 

S spletom hitreje do poroke

Da je splet odličen prostor za spoznavanje novih ljudi in iskanje prave ljubezni, se strinja večina sodelujočih (42% žensk in 58% moških). Mnogi menijo, da se pari, ki so se spoznali prek spleta, hitreje poročijo, ker se na spletu pravi par brez težav najde, saj splet omogoča selektivno iskanje glede na kriterije posameznika (41% moških in 43% žensk).

Da se pravi pari res najdejo, dokazujejo številni, ki so se spoznali na ona-on.com, in nekateri so že dahnili usoden da. Ker vemo, da gre za prave ljubezenske zgodbe, ki so lahko v navdih tistim, ki na svojo zgodbo še čakajo, vsako leto organiziramo natečaj Najina zgodba ~ Spoznala sva se na ona-on.com, kjer želimo izvedeti za čim več lepih romantičnih zgodb parov, ki so se spoznali na ona-on.com.

 

Letos bomo v sklopu natečaja Najina zgodba ~ Spoznala sva se na ona-on.com poročili Romano in Marka, simpatičen par, ki bo maja svojo ljubezensko zgodbo okronal s Sanjsko ona-on.com poroko. Spremljajte njuno zgodbo od prvega klika do usodnega da!

Raje v živo? Spoznavni dogodki

Spoznavanje prek spletnega portala ona-on.com je enostavno in priročno, a kljub temu je zelo pomemben tudi stik v živo – v ta namen ona-on.com vsako leto organizira številne spoznavne dogodke v živo!

Na kakšnem dogodku pa bi se najraje spoznavali Slovenci? Izkazalo se je, da so samske ženske (23%) bolj navdušene nad gibanjem dveh teles na različne glasbene ritme – plesnimi tečaji, samski moški (35%) pa so pravi športniki, saj bi najraje svojo pravo partnerko poiskali na športno obarvanih dogodkih, kot so gorski pohodi, drsanje, smučanje itd.

Na svoj račun bodo tako Slovenci kot Slovenke prišli na tradicionalnem Največjem spoznavnem pikniku v Sloveniji, kjer ne bo manjkalo športnih aktivnosti, tudi plesali bomo. Strokovnjak za govorico telesa nam bo dal kakšen uporaben nasvet, seveda pa piknika ne more biti brez žara in dobrega piva, zato bo tudi za to poskrbljeno. Preverite, kaj se bo še dogajalo!

 

Vas zanima več? Preberite podrobnejše rezultate tukaj.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ljubljana!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
22.10.2017 | Tečaji in delavnice
Srce & Maternica
22.10.2017 | Umetnost
Republika Slovenija
23.10.2017 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
23.10.2017 | Umetnost
Republika Slovenija
23.10.2017 | Umetnost
Republika Slovenija
23.10.2017 | Kultura
Zbor duhovenstva Sankt Peterburške metropolije
25.10.2017 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
26.10.2017 | Umetnost
Človek, ki je gledal svet
26.10.2017 | Umetnost
Človek, ki je gledal svet

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo