Logo MojaObčina.si
DANES
26°C
10°C
JUTRI
24°C
12°C
Oceni objavo

Lastnik picerije s Škofljice poskrbi za topel obrok pomoči potrebnim

V teh dneh, ko je Vlada Republike Slovenije razglasila uradno epidemijo zaradi koronavirusa oziroma virusa COVID-19, nas/vas je veliko ostalo doma, bodisi z delom od doma ali kako drugače. 

 

Ob tem pa se je nemalokrat zgodilo, da se je s tem pri marsikateremu staršu pojavila težava, kako zagotoviti topel obrok za svoje otroke in zase. Ni malo tistih otrok, ki so topel obrok prejeli zgolj v šoli. A lastniku Picerije Arkada, ki se nahaja v občini Škofljica, in sicer le streljaj stran ob prestolnice Slovenije, Borutu Režku to ni dalo miru. »Še preden smo začeli s tem, sem namreč že odnesel eni gospe svoj zmrznjen pasulj, saj se mi je zdelo kakšno je njeno stanje,« nam pove Borut in nadaljuje »...ravnatelj Osnovne šole Škofljica me je namreč vprašal, ali bi lahko otrokom, ki bodo pri njih v varstvu, tudi po zaprtju šol zagotovil topel obrok. Seveda sem to potrdil, a je vlada RS kmalu ukinila varstvo na šolah za otroke tistih staršev, ki morajo vseeno v službe, saj delajo na področjih, ključnih za delovanje države.« 

 

Ker mu to ni dalo miru, je vendarle želel pomagati. Skupaj s kuharjem sta se organizirala in kuhar Zdravko je skuhal kar 40 litrov jote. Da zadeva ne bi »šla v nič«, je na svojem Facebook profilu zapisal in s tem prosil za pomoč svoje prijatelje: »Dragi moji, potrebujem pomoč. Včeraj je naš Zdravko skuhal en pisker jote – 40 litrov! Za najšibkejše v naši družbi. Joto bomo zapakirali po porcijah in jo dostavili po občini Škofljica. Povejte nam, komu naj dostavimo, kdo jo potrebuje. Ker otroci ne jedo jote, bomo zanje pripravili njoke z bolonjsko omako« in bil povsem navdušen nad odzivom tega prvega dejanja. »Res je. Bil sem presenečen nad tem odzivom,« je dejal podjetnik s Škofljice.

A pri tem ni ostal sam: »Vesel sem bil pomoči ostalih podjetnikov. Podjetnik Andraž Zajec je finančno podprl pripravo pasulja, pripravili smo ga 100 porcij. Prav tako smo pripravili 100 porcij ričeta, za katerega je finance prispevala Valerija Ozmec,… S strani Mesarstva Blatnik smo dobili meso, pri Geaprodukt so nam ponudili surovine, Marina Jurković iz Centra plina nam je podarila 35-kilogramsko jeklenko plina, iz podjetja L-plast smo prejeli tudi 400 posod za hrano. A to še ni vse. Svoje so prispevali tudi Kmetija Pozaršek Strle, Pekarna Pečjak, zakonca Mitja in Saša Lah pa sta ponudila 200 evrov za nakup surovin, ki jih potrebujemo za kuhanje,« nam je o tej skupni akciji zaupal Režek.

 

Lastnik picerije na Škofljici je izredno vesel, da lahko pomaga tistim, ki topli obrok res potrebujejo. A pri srcu mi seveda najbolj zaigra, ko vidi, da so tisti, ki to potrebujejo, izredno veseli tega. »Prejemamo ogromno zahval za tole. Otroci, za katere smo skuhali, so nas poklicali in se nam zahvalili. Ljudje so nam hvaležni in vesel sem, da lahko vsaj malce pomagam. Ta teden smo npr. že trikrat peljali hrano kar 40 osebam.« 

 

Borut ne pozabi omenit, da pri tem ni sam. Poleg že omenjenega kuharja Zdravka Vučkoviča, mu pomagata še dva prostovoljca, Miha Krajnc in Luka Dukič

 

Imate tudi vi kakšno podobno pozitivno zgodbo? Registrirajte/prijavite se, jo spišite ter s tem tudi sami pomagajte širiti pozitivne novice. 

 

Foto: osebni arhiv

Oglejte si tudi