Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.07.2018

pretežno jasno
Popoldne bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nastalo bo nekaj ploh in neviht. Zapihal bo veter severnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 30 °C.
17°C | 29°C
sreda, 18.07.2018
16°C | 31°C
četrtek, 19.07.2018
15°C | 31°C
petek, 20.07.2018
16°C | 31°C
sobota, 21.07.2018
18°C | 31°C
Opozorila
Torek, 17.7.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
29°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Virtuozni violinist Nigel Kennedy osupnil ......


KULTURA, DOGODKI

| |
13.02.2018      22:21
A A

Virtuozni violinist Nigel Kennedy osupnil Unionsko dvorano


Koncertna poslastica z raznovrstnim repertoarjem enega najboljših violinistov vseh časov


Deli:

V brezčasni Unionski dvorani je na uvodnem koncertu Zimskega festivala zavzeto občinstvo z virtuozno tehniko in unikatnim talentom osupnil violinist Nigel Kennedy! Prepoznaven po virtuoznem, a nekonvencionalnem izvajanju skladb, velja za prvega rock zvezdnika klasične glasbe in s svojimi albumi ostaja najbolje prodajani violinist vseh časov.

Na svojem koncertu je predstavil raznovrsten repertoar tako iz klasične kot popularne glasbene zakladnice, ob spremljavi zasedbe iz Poljske. Edinstveno koncertno poslastico je otvoril z Bachovim delom, ki ga vedno izbere na podlagi svojega vtisa o vzdušju v dvorani. Interpretaciji Bachovih del se Nigel Kennedy posveča že od mladosti, saj mu poleg tehnične izurjenosti omogočajo tudi meditativno poglobljenost. V nadaljevanju je predstavil svoje najnovejše delo Čarovnik iz Lublina, ki ga je navdihnil istoimenski roman Nobelovega nagrajenca za literaturo, Isaaca Bashevisa Singerja. V drugem delu koncerta je stopil izven okvirov klasične glasbe, zavzeto občinstvo pa je lahko prisluhnilo brezčasnim uspešnicam jazzovske zvrsti. Posebnost nepozabnega koncerta je bila predvsem izvedba izbranih skladb iz pesmarice bratov Gershwin, ki jih je prvič javno izvedel prav novembra 2017. 

 

Nekonformistični umetnik je poleg izbranih pesmi občinstvo presenečal tudi z izvedbami skladb, ki jih izbira po trenutnem navdihu, saj je Nigel Kennedy poznan po svojih unikatnih in karizmatičnih nastopih s katerimi je klasično glasbo približal širokemu občinstvu. Svoje nastope je popeljal izven klasičnih okvirov in premaknil meje žanra klasične glasbe ter prevetril stroge okvire klasičnih nastopov. Rojen v Brightonu, izhaja iz glasbene družine in že od rosnih let velja za čudežnega dečka. Že pri 7 letih postal učenec glasbene šole pod mentorstvom legendarnega violinista Menuhina, ki je dečku plačeval celotno šolnino, svojo glasbeno izobrazbo pa je pozneje nadaljeval na prestižni glasbeni akademiji Juilliard v New Yorku. Pri 16 letih je prvič nastopil v priznani koncertni dvorani Carnegie Hall in pri 28 letih že posnel prvi album. Leta 1989 je velik uspeh dosegel njegov posnetek Vivaldijevih Štirih letnih časov ob spremljavi Angleškega komornega orkestra. Album, ki so ga prodali v več kot treh milijonih izvodov, velja za enega najbolje prodajanih albumov klasične glasbe vseh časov. V svojem ustvarjanju je poleg klasične glasbe sodeloval tudi s številnimi glasbeniki različnih žanrov, med drugim s Paulom McCartneyjem, skupino The Who in pevcem skupine Led Zeppelin.

 

V sklopu festivala tudi koncert ob 50-letnici delovanja New Swing Quartet. Zimski festival pa bosta s sklepnim koncertom 14. februarja zaznamovala sloviti mehiški tenorist Ramón Vargas in sopranistka Elvira Hasanagić, ki bosta na romantično valentinovo prepevala najlepše arije največjih ustvarjalcev opernega žanra.

 

Vstopnice za koncert ŠE NA VOLJO na vseh prodajnih mestih Eventim (Petrol / OMV / Big Bang / Pošta Slovenije ) in na spletni strani:

• 14. februar 2018 – Ramon Vargas, Unionska dvorana: http://www.ljubljanafestival.si/event/ramon-vargas-tenor-2/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ljubljana!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.07.201 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
17.07.2018 | Umetnost
Vodstvo po razstavi David Lynch, Ogenj na odru
17.07.2018 | Kultura
Poletje v Tivoliju - glasbeni večeri americane
19.07.2018 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
19.07.2018 | Kultura
Poletje v Tivoliju - večeri sodobne elektronske in hibridne glasbe
20.07.2018 | Umetnost
David Lynch, Ogenj na odru - zaključni dogodek
20.07.2018 | Tečaji in delavnice
Online program: Ustvarjam srečo
22.07.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
22.07.2018 | Kultura
Poletje v Tivoliju - Filmi v gozdu
24.07.201 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
24.07.2018 | Umetnost
Vodstvo po razstavi David Lynch, Ogenj na odru
24.07.2018 | Kultura
Poletje v Tivoliju - glasbeni večeri americane
17.07.201 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
17.07.2018 | Umetnost
Vodstvo po razstavi David Lynch, Ogenj na odru
17.07.2018 | Kultura
Poletje v Tivoliju - glasbeni večeri americane
19.07.2018 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
19.07.2018 | Kultura
Poletje v Tivoliju - večeri sodobne elektronske in hibridne glasbe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo