Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Danes bo oblačno, dež se bo od severa dopoldne razširil nad vso Slovenijo. Predvsem na Primorskem bodo možne posamezne nevihte. Prehodno bo zapihal severovzhodnik, ob morju pa bo še pihal jugo. Popoldne bo dež od severovzhoda počasi slabel, okoli poldneva bo na Primorskem začela pihati zmerna burja. Hladilo se bo, popoldanske temperature bodo le od 10 do 13, ob morju okoli 18 °C.
16°C | 18°C
nedelja, 21.09.2018
14°C | 30°C
ponedeljek, 23.09.2018
11°C | 25°C
torek, 24.09.2018
13°C | 19°C
sreda, 25.09.2018
4°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 6h
Danes dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
16°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Virtuozni violinist Nigel Kennedy osupnil ......


KULTURA, DOGODKI

| |
13.02.2018      22:21
A A

Virtuozni violinist Nigel Kennedy osupnil Unionsko dvorano


Koncertna poslastica z raznovrstnim repertoarjem enega najboljših violinistov vseh časov


Deli:

V brezčasni Unionski dvorani je na uvodnem koncertu Zimskega festivala zavzeto občinstvo z virtuozno tehniko in unikatnim talentom osupnil violinist Nigel Kennedy! Prepoznaven po virtuoznem, a nekonvencionalnem izvajanju skladb, velja za prvega rock zvezdnika klasične glasbe in s svojimi albumi ostaja najbolje prodajani violinist vseh časov.

Na svojem koncertu je predstavil raznovrsten repertoar tako iz klasične kot popularne glasbene zakladnice, ob spremljavi zasedbe iz Poljske. Edinstveno koncertno poslastico je otvoril z Bachovim delom, ki ga vedno izbere na podlagi svojega vtisa o vzdušju v dvorani. Interpretaciji Bachovih del se Nigel Kennedy posveča že od mladosti, saj mu poleg tehnične izurjenosti omogočajo tudi meditativno poglobljenost. V nadaljevanju je predstavil svoje najnovejše delo Čarovnik iz Lublina, ki ga je navdihnil istoimenski roman Nobelovega nagrajenca za literaturo, Isaaca Bashevisa Singerja. V drugem delu koncerta je stopil izven okvirov klasične glasbe, zavzeto občinstvo pa je lahko prisluhnilo brezčasnim uspešnicam jazzovske zvrsti. Posebnost nepozabnega koncerta je bila predvsem izvedba izbranih skladb iz pesmarice bratov Gershwin, ki jih je prvič javno izvedel prav novembra 2017. 

 

Nekonformistični umetnik je poleg izbranih pesmi občinstvo presenečal tudi z izvedbami skladb, ki jih izbira po trenutnem navdihu, saj je Nigel Kennedy poznan po svojih unikatnih in karizmatičnih nastopih s katerimi je klasično glasbo približal širokemu občinstvu. Svoje nastope je popeljal izven klasičnih okvirov in premaknil meje žanra klasične glasbe ter prevetril stroge okvire klasičnih nastopov. Rojen v Brightonu, izhaja iz glasbene družine in že od rosnih let velja za čudežnega dečka. Že pri 7 letih postal učenec glasbene šole pod mentorstvom legendarnega violinista Menuhina, ki je dečku plačeval celotno šolnino, svojo glasbeno izobrazbo pa je pozneje nadaljeval na prestižni glasbeni akademiji Juilliard v New Yorku. Pri 16 letih je prvič nastopil v priznani koncertni dvorani Carnegie Hall in pri 28 letih že posnel prvi album. Leta 1989 je velik uspeh dosegel njegov posnetek Vivaldijevih Štirih letnih časov ob spremljavi Angleškega komornega orkestra. Album, ki so ga prodali v več kot treh milijonih izvodov, velja za enega najbolje prodajanih albumov klasične glasbe vseh časov. V svojem ustvarjanju je poleg klasične glasbe sodeloval tudi s številnimi glasbeniki različnih žanrov, med drugim s Paulom McCartneyjem, skupino The Who in pevcem skupine Led Zeppelin.

 

V sklopu festivala tudi koncert ob 50-letnici delovanja New Swing Quartet. Zimski festival pa bosta s sklepnim koncertom 14. februarja zaznamovala sloviti mehiški tenorist Ramón Vargas in sopranistka Elvira Hasanagić, ki bosta na romantično valentinovo prepevala najlepše arije največjih ustvarjalcev opernega žanra.

 

Vstopnice za koncert ŠE NA VOLJO na vseh prodajnih mestih Eventim (Petrol / OMV / Big Bang / Pošta Slovenije ) in na spletni strani:

• 14. februar 2018 – Ramon Vargas, Unionska dvorana: http://www.ljubljanafestival.si/event/ramon-vargas-tenor-2/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ljubljana!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
September 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
24.09.2018 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
24.09.2018 | Kultura
Pravilno sedenje. Zdrava hrbtenica.
24.09.2018 | Šport
Začetni tečaj veščine taijiquan
26.09.2018 | Ostalo
Izmenjava oblačil Tekstilnica
26.09.2018 | Ostalo
Si iskalec? Are you a seeker?
29.09.2018 | Kultura
Tribute to Oliver - Cvetličarna
30.09.2018 | Šport
Migimigi dan
30.09.2018 | Tečaji in delavnice
Vabimo k vpisu v jesenske tečaje grafike
01.10. - 30.10.2018 | Šole in vrtci
Online program: Mini Zen
01.10. - 05.10.2018 | Šport
Capoeira Slovenija - teden odprtih vrat

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo