Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 20.11.2018

oblačno
Ponoči bo po nižinah Primorske začelo deževati, v notranjosti pa se bo sneženje okrepilo. Na Primorskem bo pihala zmerna do močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 1, na Goriškem in ob morju okoli 4 °C.
1°C | 2°C
sreda, 21.11.2018
2°C | 4°C
četrtek, 22.11.2018
5°C | 7°C
petek, 23.11.2018
5°C | 8°C
Opozorila
Ponedeljek, 19.11.2018 ob 18h
V noči na torek bo burja na Primorskem na izpostavljenih mestih presegla hitrost 100 km/h. Predvsem na prehodu med Notranjsko in Primorsko bodo razmere povsem zimske, vidljivost bo krajevno močno zmanjšana, veter bo prenašal sneg.
1°C
2°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Virtuozni violinist Nigel Kennedy osupnil ......


KULTURA, DOGODKI

| |
13.02.2018      22:21
A A

Virtuozni violinist Nigel Kennedy osupnil Unionsko dvorano


Koncertna poslastica z raznovrstnim repertoarjem enega najboljših violinistov vseh časov


Deli:

V brezčasni Unionski dvorani je na uvodnem koncertu Zimskega festivala zavzeto občinstvo z virtuozno tehniko in unikatnim talentom osupnil violinist Nigel Kennedy! Prepoznaven po virtuoznem, a nekonvencionalnem izvajanju skladb, velja za prvega rock zvezdnika klasične glasbe in s svojimi albumi ostaja najbolje prodajani violinist vseh časov.

Na svojem koncertu je predstavil raznovrsten repertoar tako iz klasične kot popularne glasbene zakladnice, ob spremljavi zasedbe iz Poljske. Edinstveno koncertno poslastico je otvoril z Bachovim delom, ki ga vedno izbere na podlagi svojega vtisa o vzdušju v dvorani. Interpretaciji Bachovih del se Nigel Kennedy posveča že od mladosti, saj mu poleg tehnične izurjenosti omogočajo tudi meditativno poglobljenost. V nadaljevanju je predstavil svoje najnovejše delo Čarovnik iz Lublina, ki ga je navdihnil istoimenski roman Nobelovega nagrajenca za literaturo, Isaaca Bashevisa Singerja. V drugem delu koncerta je stopil izven okvirov klasične glasbe, zavzeto občinstvo pa je lahko prisluhnilo brezčasnim uspešnicam jazzovske zvrsti. Posebnost nepozabnega koncerta je bila predvsem izvedba izbranih skladb iz pesmarice bratov Gershwin, ki jih je prvič javno izvedel prav novembra 2017. 

 

Nekonformistični umetnik je poleg izbranih pesmi občinstvo presenečal tudi z izvedbami skladb, ki jih izbira po trenutnem navdihu, saj je Nigel Kennedy poznan po svojih unikatnih in karizmatičnih nastopih s katerimi je klasično glasbo približal širokemu občinstvu. Svoje nastope je popeljal izven klasičnih okvirov in premaknil meje žanra klasične glasbe ter prevetril stroge okvire klasičnih nastopov. Rojen v Brightonu, izhaja iz glasbene družine in že od rosnih let velja za čudežnega dečka. Že pri 7 letih postal učenec glasbene šole pod mentorstvom legendarnega violinista Menuhina, ki je dečku plačeval celotno šolnino, svojo glasbeno izobrazbo pa je pozneje nadaljeval na prestižni glasbeni akademiji Juilliard v New Yorku. Pri 16 letih je prvič nastopil v priznani koncertni dvorani Carnegie Hall in pri 28 letih že posnel prvi album. Leta 1989 je velik uspeh dosegel njegov posnetek Vivaldijevih Štirih letnih časov ob spremljavi Angleškega komornega orkestra. Album, ki so ga prodali v več kot treh milijonih izvodov, velja za enega najbolje prodajanih albumov klasične glasbe vseh časov. V svojem ustvarjanju je poleg klasične glasbe sodeloval tudi s številnimi glasbeniki različnih žanrov, med drugim s Paulom McCartneyjem, skupino The Who in pevcem skupine Led Zeppelin.

 

V sklopu festivala tudi koncert ob 50-letnici delovanja New Swing Quartet. Zimski festival pa bosta s sklepnim koncertom 14. februarja zaznamovala sloviti mehiški tenorist Ramón Vargas in sopranistka Elvira Hasanagić, ki bosta na romantično valentinovo prepevala najlepše arije največjih ustvarjalcev opernega žanra.

 

Vstopnice za koncert ŠE NA VOLJO na vseh prodajnih mestih Eventim (Petrol / OMV / Big Bang / Pošta Slovenije ) in na spletni strani:

• 14. februar 2018 – Ramon Vargas, Unionska dvorana: http://www.ljubljanafestival.si/event/ramon-vargas-tenor-2/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ljubljana!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
November 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.11.2018
Danes ni dogodkov.
20.11.201 | Tečaji in delavnice
Šola projektnega managementa
20.11.201 | Kultura
Izdelovanje peščene mandale Medicinskega Bude (Sangye Menla)
20.11.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
20.11.2018 | Družabni dogodki
Predavanje o demenci
20.11.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong in Tai chi začetni - popoldan
21.11.2018 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
21.11.2018 | Tečaji in delavnice
Alzheimer Cafe in delavnica
21.11.2018 | Kultura
Novembrsko veččutno vodstvo po Plečnikovi hiši
21.11.2018 | Kultura
Sakralni abonma - Ignacij Hladnik Tržič
22.11.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
22.11.2018 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
22.11.2018 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
22.11.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong in Tai chi začetni - popoldan
22.11.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong in Tai chi osnovni -zvečer
23.11.2018 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelovanja peščene Mandale
23.11.2018 | Kultura
Predstava, ki gre narobe - PREMIERA
28.11.2018 | Ostalo
Z znanjem do dejavnega državljanstva: Varstvo osebnih podatkov
28.11.2018 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
20.11.201 | Tečaji in delavnice
Šola projektnega managementa
20.11.201 | Kultura
Izdelovanje peščene mandale Medicinskega Bude (Sangye Menla)
20.11.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
20.11.2018 | Družabni dogodki
Predavanje o demenci
20.11.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong in Tai chi začetni - popoldan
Pokaži več
Skrij
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo