Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 26.05.2018

pretežno oblačno
Zvečer bodo še nastale krajevne plohe in nevihte, krajevno lahko tudi močnejše. Ponoči se bo sprva zjasnilo, proti jutru pa bo ponekod v notranjosti Slovenije nastala nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 18, v alpskih dolinah lahko tudi pod 10 °C.
15°C | 28°C
nedelja, 25.05.2018
15°C | 25°C
ponedeljek, 27.05.2018
15°C | 28°C
torek, 28.05.2018
16°C | 29°C
sreda, 29.05.2018
17°C | 30°C
Opozorila
Petek, 25.5.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Lord of the dance z neverjetno energijo ......


KULTURA, DOGODKI

| |
09.04.2018      11:54
A A

Lord of the dance z neverjetno energijo irskega plesa navdušili Stožice


Na velikem odru roboti, spektakularni video efekti in irski plesni koraki


Deli:

V soboto je ekstravagantna predstava irskega plesa, ki že več kot 20 let osvaja občinstva po svetu, navdušila tudi slovensko občinstvo v areni Stožice. Predstava plesno tradicijo združuje tudi z najnovejšo video tehnologijo, saj celotno dolžino odra zavzema ogromen ekran, ki gledalce popelje v zgodbo in tvori tudi spektakularno video ozadje za brezčasno zgodbo o boju dobrega proti zlu. Na velikem odru smo lahko videli robote in spektakularne svetlobne efekte, ki se združijo z nalezljivo irsko glasbo in ekstravagantnimi kostumi plesalcev.

 

​Osupljiva spretnost, energija in hitrost nastopajočih je začarala občinstvo v dvorani. Gibi so uprizarjali strast, bojevanje, veselje in žalost ter navduševali ob usklajenih poskokih plesalcev. Raznobarvni kostumi, ki so jih plesalke tudi odvrgle, ter preplet plesnih slogov in tradicionalnih irskih melodij z modernimi ritmi so pustili svoj pečat. Irska plesna pravljica, ki osvaja z ubranim in energičnim plesom v podkovanih plesnih čevljih, je tako začarala tudi slovenske gledalce, ki so plesalcem ob koncu predstave namenili stoječe ovacije in glasen aplavz.

 

Mali duh je z akrobatskimi gibi, ki kljubujejo gravitaciji, občinstvo zvabil v zgodbo, kjer se Lord of the dance zoperstavi zlobnemu Don Dorchi, ki hoče s svojimi učenci uničiti vse dobro. Zgodba se je preko impresivnih plesnih točk irskega plesa razvila na velikem odru, med predstavo pa so plesalci zamenjali tudi veliko fantastičnih kostumov, bobnenje okovanih plesnih čevljev pa se je izmenjavalo z elegantno milino plesalk, ki so spremljale nastop prave ljubezni gospodarja plesa Saoirse. Ljubezensko idilo zmoti zapeljiva Morrighan, ki se s strastnimi plesnimi gibi polasti čarobnega pasu ter zlobnemu Don Dorchi prinese skorajšnjo zmago nad dobrim. Dramatična plesna predstava doseže vrhunec z dvobojem med Lordom in njegovim večnim sovražnikom Don Dorchem in njegovo temno vojsko v sinhronem gibanju, ki je gledalcem ob plesnem dvoboju jemalo dih. Plesne točke so razbijali tudi pevski vložki ter nastopi glasbenic z violinami.

Lord of the Dance je ustvaril idejni vodja, režiser, producent in plesalec Michael Flatley, v njej pa je predstavil svojevrstno različico keltskega plesa, mešanico tradicionalnih plesnih korakov, stepa in musicala, s katero se je uvrstil v svetovni koreografski in plesni vrh. Njegov plesni spektakel še vedno podira vse prodajne rekorde po vsem svetu z uspešnimi turnejami na londonskem West endu, Broadwayu, ZDA, Kanadi, Mehiki, Nemčiji, Južni Afriki, Avstraliji in Novi Zelandiji.

Plesni spektakel je z neverjetno energijo ubranega irskega plesa navdušil Stožice!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ljubljana!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4
28.05.2018 | Tečaji in delavnice
3 top izzivi v komunikaciji v podjetjih
29.05.2018 | Šport
Qigong - umirjena vadba
29.05.2018 | Kino
Filmski abonma Srečamo se v kinu: Dunkirk
29.05.2018 | Družabni dogodki
Odprtje Demenci prijazne točke
29.05.2018 | Šport
Qigong in Tai chi za začetnike
29.05.2018 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe in delavnica
30.05.2018 | Ostalo
Izmenjava oblačil Tekstilnica
31.05.2018 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe in delavnica
31.05.2018 | Šport
Qigong - umirjena vadba
31.05.2018 | Šport
Qigong in Tai chi za začetnike
01.06. - 02.06.2018 | Ostalo
Aktualova Roštiljada 2018
04.06.2018 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
04.06.2018 | Družabni dogodki
ALZHEIMER CAFE: Predstavitev spletne platforme za uporabo "resnih iger"

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo