Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 16.08.2018

jasno
Ponoči se bo zjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 16, ob morju 20 °C.
15°C | 29°C
petek, 17.08.2018
15°C | 29°C
sobota, 18.08.2018
15°C | 31°C
nedelja, 19.08.2018
16°C | 32°C
ponedeljek, 20.08.2018
17°C | 31°C
Opozorila
Sreda, 15.8.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
29°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Lord of the dance z neverjetno energijo ......


KULTURA, DOGODKI

| |
09.04.2018      11:54
A A

Lord of the dance z neverjetno energijo irskega plesa navdušili Stožice


Na velikem odru roboti, spektakularni video efekti in irski plesni koraki


Deli:

V soboto je ekstravagantna predstava irskega plesa, ki že več kot 20 let osvaja občinstva po svetu, navdušila tudi slovensko občinstvo v areni Stožice. Predstava plesno tradicijo združuje tudi z najnovejšo video tehnologijo, saj celotno dolžino odra zavzema ogromen ekran, ki gledalce popelje v zgodbo in tvori tudi spektakularno video ozadje za brezčasno zgodbo o boju dobrega proti zlu. Na velikem odru smo lahko videli robote in spektakularne svetlobne efekte, ki se združijo z nalezljivo irsko glasbo in ekstravagantnimi kostumi plesalcev.

 

​Osupljiva spretnost, energija in hitrost nastopajočih je začarala občinstvo v dvorani. Gibi so uprizarjali strast, bojevanje, veselje in žalost ter navduševali ob usklajenih poskokih plesalcev. Raznobarvni kostumi, ki so jih plesalke tudi odvrgle, ter preplet plesnih slogov in tradicionalnih irskih melodij z modernimi ritmi so pustili svoj pečat. Irska plesna pravljica, ki osvaja z ubranim in energičnim plesom v podkovanih plesnih čevljih, je tako začarala tudi slovenske gledalce, ki so plesalcem ob koncu predstave namenili stoječe ovacije in glasen aplavz.

 

Mali duh je z akrobatskimi gibi, ki kljubujejo gravitaciji, občinstvo zvabil v zgodbo, kjer se Lord of the dance zoperstavi zlobnemu Don Dorchi, ki hoče s svojimi učenci uničiti vse dobro. Zgodba se je preko impresivnih plesnih točk irskega plesa razvila na velikem odru, med predstavo pa so plesalci zamenjali tudi veliko fantastičnih kostumov, bobnenje okovanih plesnih čevljev pa se je izmenjavalo z elegantno milino plesalk, ki so spremljale nastop prave ljubezni gospodarja plesa Saoirse. Ljubezensko idilo zmoti zapeljiva Morrighan, ki se s strastnimi plesnimi gibi polasti čarobnega pasu ter zlobnemu Don Dorchi prinese skorajšnjo zmago nad dobrim. Dramatična plesna predstava doseže vrhunec z dvobojem med Lordom in njegovim večnim sovražnikom Don Dorchem in njegovo temno vojsko v sinhronem gibanju, ki je gledalcem ob plesnem dvoboju jemalo dih. Plesne točke so razbijali tudi pevski vložki ter nastopi glasbenic z violinami.

Lord of the Dance je ustvaril idejni vodja, režiser, producent in plesalec Michael Flatley, v njej pa je predstavil svojevrstno različico keltskega plesa, mešanico tradicionalnih plesnih korakov, stepa in musicala, s katero se je uvrstil v svetovni koreografski in plesni vrh. Njegov plesni spektakel še vedno podira vse prodajne rekorde po vsem svetu z uspešnimi turnejami na londonskem West endu, Broadwayu, ZDA, Kanadi, Mehiki, Nemčiji, Južni Afriki, Avstraliji in Novi Zelandiji.

Plesni spektakel je z neverjetno energijo ubranega irskega plesa navdušil Stožice!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ljubljana!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
15.08.2018 | Tečaji in delavnice
PRIJAVA - jesenska qigong delavnica v Strunjanu
16.08.2018 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
16.08.2018 | Družabni dogodki
Hï Festival Zasavje
18.08.2018 | Družabni dogodki
Veselica z Modrijani v Tacnu
19.08.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
21.08.201 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
15.08.2018 | Tečaji in delavnice
PRIJAVA - jesenska qigong delavnica v Strunjanu
16.08.2018 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
16.08.2018 | Družabni dogodki
Hï Festival Zasavje
18.08.2018 | Družabni dogodki
Veselica z Modrijani v Tacnu
19.08.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo