Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.10.2018

pretežno oblačno
Ponoči se bo od severovzhoda pooblačilo, zjutraj bo ponekod v vzhodni Sloveniji že rahlo deževalo. Na Primorskem bo spet zapihala burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 4 do 9, ob morju in v Vipavski dolini okoli 11 °C.
9°C | 13°C
torek, 22.10.2018
6°C | 15°C
sreda, 23.10.2018
5°C | 15°C
četrtek, 24.10.2018
7°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 20.10.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
13°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

V ljubljansko Unionsko dvorano prihajajo ......


KULTURA

| |
05.02.2018      14:21
A A

V ljubljansko Unionsko dvorano prihajajo glasbeni velikani svetovnega slovesa


Prihaja Zimski festival koncertov svetovnih zvezd 10. februar 2018 – Nigel Kennedy, Unionska dvorana 12. februar 2018 – New Swing Quartet, Unionska dvorana 14. februar 2018 – Ramón Vargas, Unionska dvorana


Deli:

Med 10. in 14. februarjem si lahko v šarmantnem vzdušju elegantne Unionske dvorane ogledate koncerte največjih imen svetovne glasbe!

Prvi rock zvezdnik klasične glasbe – angleški violinist Nigel Kennedy je poznan po svojem šarmu in karizmatičnem nastopu in s svojimi albumi ostaja najbolje prodajani violinist vseh časov. Velik uspeh, s katerim se je vpisal celo v Guinnessovo knjigo rekordov, je dosegel njegov posnetek Vivaldijevih Štirih letnih časov ob spremljavi Angleškega komornega orkestra leta 1989. Album, ki so ga prodali v več kot treh milijonih izvodov, velja za enega najbolje prodajanih albumov klasične glasbe vseh časov. Že v mladosti je opozoril nase s svojo drugačnostjo in sproščenimi nastopi na katerih je osupnil občinstvo z nekonvencionalno opravo ter postal pionir vpeljave novih glasbenih zvrsti in načinov nastopanja. Nigel Kennedy preseneča s svojo unikatno osebnostjo in naklonjenostjo do nogometnega kluba Aston Villa. Med tekmo za Pokal prvakov leta 1982 je celo prekinil enega izmed številnih svojih koncertov in si jo skupaj z občinstvom ogledal na velikem platnu.


New Swing Quartet
 bodo svojo zlato obletnico bodo praznovali v velikem slogu, pred polno dvorano in jo okronali z razprodanim koncertom. Ob svoji zlati obletnici obljubljajo vrhunski koncert, pripravljajo pa tudi marsikatero presenečenje. Kvartet vestno poustvarja tradicijo črnskega spirituala in gospela ter pesmi iz cerkva ameriškega juga, začinjeno z nekoliko sodobnejšim pridihom. Gospel glasbo so na svojih številnih gostovanjih prenesli na odre po vsem svetu in se uspeli uvrstiti med vodilne gospel zasedbe, dosegli so svetovni sloves in status ene najboljših gospel skupin. Njihova bogata diskografija obsega kar 46 izdaj na različnih nosilcih zvoka, dolgoletno delo pa krasijo številne nagrade in priznanja.


Valentinovo 
- najbolj romantični večer v letu in hkrati zaključni koncert Zimskega festivala bo zaznamoval eden vodilnih svetovnih tenoristov Ramón Vargas! Mehiški operni zvezdnik si je od svojega opernega debija ustvaril renome enega najboljših in najbolj iskanih tenoristov 21. stoletja. Med svetovno priznane operne pevce ga je izstrelil mednarodni debi leta 1992 na odru Metropolitanske opere v New Yorku, ko je Ramón Vargas v vlogi Edgarda iz opere Lucia di Lammermoor nadomestil slovitega Luciana Pavarottija. Ob Vargasu bo na odru secesijske Unionske dvorane, ki še dandanes velja za izjemno koncertno prizorišče, nastopila tudi mednarodno uveljavljena sopranistka Elvira Hasanagić. Operno pevko že od samega začetka njene profesionalne pevske poti, kritiki, kot tudi publika in strokovna javnost, označujejo za enega obetavnejših glasov na operni sceni. Skupaj z mehiškim opernim zvezdnikom bosta prepevala Mozartove in Donizettijeve duete skupaj sSimfoničnim orkestrom RTV Slovenija pod taktirko argentinskega maestra Facunda Agudina.


V sklopu Zimskega festivala so napovedani kar trije prestižni koncertni večeri. Vstopnice za koncert ŽE NA VOLJO na vseh prodajnih mestih Eventim (Petrol / OMV / Big Bang / Pošta Slovenije ) in na spletni strani:

 

•         10. februar 2018 – Nigel Kennedy, Unionska dvorana: http://www.ljubljanafestival.si/event/nigel-kennedy-violina/

•         12. februar 2018 – New Swing Quartet, Unionska dvorana - RAZPRODANO

•         14. februar 2018 – Ramon Vargas, Unionska dvorana: http://www.ljubljanafestival.si/event/ramon-vargas-tenor-2/

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ljubljana!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
23.10.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
23.10.2018 | Tečaji in delavnice
Inspirativen seminar: Otroci z močno voljo (avtonomni otroci)
23.10.2018 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
23.10.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong in Tai chi začetni - popoldan
23.10.2018 | Umetnost
Vodstvo po retrospektivni razstavi Rika Debenjaka
23.10.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong in Tai chi osnovni -zvečer
24.10.2018 | Družabni dogodki
Odprtje Demenci prijazne točke
24.10.2018 | Ostalo
Izmenjava oblačil Tekstilnica
24.10.2018 | Kultura
Skrivno življenje knjig, literarna omizja
25.10.201 | Tečaji in delavnice
(Samo)oskrba z električno energijo
25.10.2018 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA VARNE RABE INTERNETA ZA ODRASLE
25.10.2018 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
25.10.2018 | Kultura
Big Foot Mama – Cvetličarna
29.10.2018 | Umetnost
Narodna sprava: Predstava za turiste
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo