Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 15.08.2018

pretežno oblačno
V prvem delu noči bodo padavine povsod ponehale. Proti jutru se bo od severa začelo jasniti, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do 20 °C.
16°C | 27°C
četrtek, 14.08.2018
19°C | 24°C
petek, 16.08.2018
15°C | 29°C
sobota, 17.08.2018
15°C | 31°C
nedelja, 18.08.2018
16°C | 32°C
Opozorila
Torek, 14.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
27°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Solista plesnega spektakla Lord of the Dance ......


KULTURA, DOGODKI

| |
27.02.2018      14:21
A A

Solista plesnega spektakla Lord of the Dance sta obiskala zasneženo LjubljanoDeli:

Plesna solista ene izmed najbolj obiskanih predstav na svetu sta v teh dneh obiskala zimsko idilo zasnežene Ljubljane na promocijski turneji. Zoltan Papp in Andrea Kren nastopata v vlogah Dark lord in Morrighan ter sta sicer par tudi v resničnem življenju. Zoltan Papp pleše pri Lord of the Dance že 13 let in je začel plesati latinskoameriške plese pri 9 letih, z irskim plesom pa se je spoznal šele pri 21 letih in v nekaj letih plesal že med najboljšimi. Tudi Andrea Kren je del predstave že 10 let, šoli irskega plesa v Budimpešti pa se je pridružila pri 13 letih in se za irski ples pričela zanimati prav po ogledu predstave Michaela Flatleya.

​V pravljici boja dobrega proti zlu plesalci predstavo stopnjujejo skozi strastno zgodbo, ki opisuje pot Malega duha skozi čas in njegovo pomoč Gospodu plesa, ki hoče svoje ljudstvo zaščititi pred Gospodom teme in njegovimi učenci. »Oba v zgodbi predstavljava zlobna lika, ki hočeta uničiti svet dobrega.« se skrivnostno nasmejeta »Zlobne vloge so vedno zanimive in velik izziv saj moraš v sebi poiskati nekaj novega. Vedno poskusiva tudi dodati kaj drugačnega, da se lika razvijata, saj imava pri zlobnih likih več svobode na odru.«  Brezčasna zgodba o hrepenenju, ljubezni ter veri v dobro in pozitivno, boj med dobrim in zlim predstavlja z glasbo in plesom, ki utelešata atmosfero dogajanja. »Obiskovalcem bomo pripravili spektakel irskega plesa, ki tradicionalni irski ples združuje z modernim. Na odru boste lahko videli robote, spektakularno video ozadje, svetlobne efekte in čudovite kostume.« je še razkril Zoltan o predstavi. Keltska plesna pravljica občinstva po vsem svetu osvaja z ekstravagantnimi kostumi in osupljivo spretnostjo, energijo in hitrostjo nastopajočih v podkovanih plesnih čevljih. Predstava je tudi zelo zahtevna za plesalce, ki potrebujejo dobro fizično pripravljenost. »Pred vsakim nastopom vadimo 2 uri, da se prepričamo, da je vsak nastop popoln in izvedba brezhibna.« pravi Andrea, plesalci pa se morajo držati tudi zdrave prehrane.

 

​Plesalca sta v Ljubljano prišla iz Zagreba in bila nad zasneženo idilo prestolnice navdušena. »V Ljubljani bomo imeli pred nastopom tudi kakšen dan časa, da si ogledamo mesto, kar bova nedvomno izkoristila.« pravita Andrea in Zoltan, ki se veselita ponovnega nastopa pred slovenskim občinstvom »Po vsej regiji so ljudje zelo strastni do umetnosti in kulture. Vsakič, ko pridemo, doživimo navdušen sprejem občinstva in zelo se veseliva, da vidiva kako bodo našo predstavo sprejeli tokrat!«.

 

Plesni spektakel z irsko tradicijo Lord of the Dance 7. aprila prihaja v ljubljanske Stožice!


Vstopnice ŽE NA VOLJO na vseh prodajnih mestih Eventim (Petrol / OMV / Big Bang / Pošta Slovenije ) in na spletni strani: http://www.eventim.si/si/vstopnice/lord-of-the-dance-ljubljana-dvorana-stozice-1015833/performance.html
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ljubljana!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
15.08.2018 | Tečaji in delavnice
PRIJAVA - jesenska qigong delavnica v Strunjanu
16.08.2018 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
16.08.2018 | Družabni dogodki
Hï Festival Zasavje
18.08.2018 | Družabni dogodki
Veselica z Modrijani v Tacnu
19.08.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
21.08.201 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
15.08.2018 | Tečaji in delavnice
PRIJAVA - jesenska qigong delavnica v Strunjanu
16.08.2018 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
16.08.2018 | Družabni dogodki
Hï Festival Zasavje
18.08.2018 | Družabni dogodki
Veselica z Modrijani v Tacnu
19.08.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo