Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.04.2018

jasno
Danes bo jasno. Pihal bo šibak veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 26, na Goriškem do 28 °C.
9°C | 27°C
sobota, 21.04.2018
10°C | 26°C
nedelja, 22.04.2018
10°C | 28°C
ponedeljek, 23.04.2018
10°C | 25°C
torek, 24.04.2018
11°C | 26°C
Opozorila
Petek, 20.4.2018 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
27°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

NEW SWING QUARTET - Žlahtno obletnico ......


KULTURA

| |
02.02.2018      16:51
A A

NEW SWING QUARTET - Žlahtno obletnico okronali z razprodano dvorano


NEW SWING QUARTET - Razprodali prestižni gala koncert v Unionski dvorani


NEW SWING QUARTET - Žlahtno obletnico okronali z razprodano dvorano
NEW SWING QUARTET - Žlahtno obletnico okronali z razprodano dvorano
Deli:

 

Že v nekaj tednih pred koncertom so ob 50-letnici legendarnega New Swing Quarteta razgrabili vstopnice, vrata v elegantno Unionsko dvorano pa bodo ostala zaprta za mnoge razočarane oboževalce kvarteta, ki so bili z nakupom vstopnic žal prepozni. Dare Hering, Oto Pestner, Tomaž Kozlevčar in Marijan Petan se ​v bleščečem slogu vračajo na koncertni oder Zimskega festivala, kjer bodo očarali z doživeto interpretacijo najlepših pesmi iz cerkva ameriškega juga.

 

​NEW SWING QUARTET praznujejo zlatih 50 let in obljubljajo vrhunski koncert, pripravljajo pa tudi marsikatero presenečenje. V svojem dolgoletnem delovanju so zasluženo dosegli mednarodni sloves in status ene najboljših gospel skupin. Zasluženo svetovno slavo so ob svoji veliki vrnitvi ponovno potrdili in v nekaj tednih pred koncertom razprodali dvorano, kljub visoko cenjenim vstopnicam, na kar 59 EUR. Že kmalu po svojem začetku leta 1968 v Šentjurju pri Celju, so hitro osvojili slovensko občinstvo, svojo glasbo ponesli na svetovne odre in na turneji po ameriškem jugu osvojili tudi najzahtevnejša gospel občinstva. Skupaj so odpeli več kot tisoč koncertov po celem svetu, prestižnih svetovnih dvoranah in katedralah ter sprejemih pri največjih državnikih. Leta 1992 so nastopili tudi v Vatikanu na avdienci pred papežem Janezom Pavlom II., ki je slovenski kvartet nagovoril v slovenščini in njihovi izvedbi pesmi naklonil svoj blagoslov. Na svoji glasbeni poti so sledili tradiciji črnskega in belskega gospela ter spirituala,​ ​​mestoma pretanjeno oplemenitenega z elementi ​jazza in prepričali tudi najzahtevnejše. Njihova bogata diskografija obsega kar 46 izdaj na različnih nosilcih zvoka, dolgoletno delo pa krasijo številne nagrade in priznanja. Svojo zlato obletnico bodo praznovali v velikem slogu, pred polno dvorano in jo okronali z razprodanim koncertom.

 

Zimski festival bo na sporedu med 10. in 14. februarjem v Unionski dvorani v Ljubljani. Poleg razprodanega koncerta New Swing Quarteta 12. februarja, bodo nastopili še vsestranski violinski virtuoz Nigel Kennedy in tenorist Ramón Vargas s sopranistko Elviro Hasanagić.

NEW SWING QUARTET razprodali prestižni gala koncert ob 50-letnici!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ljubljana!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo