Logo MojaObčina.si

Ljubljana

DANES
32°C
18°C
JUTRI
31°C
18°C
541

Evropski dan za zaščito otrok pred spolnim izkoriščanjem in spolno zlorabo

Svet Evrope je leta 2014 na pobudo Slovenije razglasil 18. november kot evropski dan za zaščito otrok pred spolnim izkoriščanjem in spolno zlorabo.

Namen obeležitve je predvsem ozaveščanje o nujnosti preprečevanja in razkrivanja vseh oblik zlorabe otrok ter ustrezni podpori žrtvam teh zločinov. Spolne zlorabe otrok namreč predstavljajo hudo kršitev otrokovih pravic in lahko povzročijo dolgotrajne negativne posledice na njihovo celotno življenje.

Letošnja tema, ki jo naslavlja Svet Evrope, je opolnomočenje otrok, da ustavijo spolno nasilje. Zaradi tega je potrebno z otroki govoriti o nasilju, o neprimernih dotikih. V veliko pomoč nam je lahko slikanica Kiko in roka.

Pred nasiljem in spolno zlorabo otrok si ne smemo zatiskati oči! Obvestite policijo, center za socialno delo in se obrnite na nevladne organizacije:

 

Društvo SOS telefon za ženske in otroke, žrtve nasilja

T: 080 11 55
E: društvo-sos@drustvo-sos.si

 

Društvo za nenasilno komunikacijo

T: 01 43 44 822, 05 63 93 170
E: info@drustvo-dnk.si

 

Združenje proti spolnemu zlorabljanju

T: 080 2880
E: spolna.zloraba@siol.net

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi