Logo MojaObčina.si
DANES
4°C
0°C
JUTRI
9°C
5°C
Oceni objavo

BIEN 2020 predstavlja dela študentov UL NTF

Vabljeni na odprtje in ogled razstave BIEN 2020. Uradno odprtje bo v petek, 12. junija, ob 19. uri v istem dnevu pa pripravljamo še dva vodena ogleda, ob 12.00 in ob 17.00. BIEN 2020 predstavlja dela 136 študentov oblikovanja tekstilij in oblačil ter notranje opreme, ki jo v Layerjevi hiši organiziramo v sodelovanju s Katedro za oblikovanje tekstilij in oblačil na Oddelku za tekstilstvo, grafiko in oblikovanje Naravoslovnotehniške fakultete Univerze v Ljubljani in Fakultete za dizajn, pridružene članice Univerze na Primorskem. 

BIEN 2020 je poklon tekstilni tradiciji Kranja. Z razstavo želimo spodbuditi razmislek o umestitvi tekstilne dediščine v kranjski (kulturni) prostor, zato so v lanskem letu študenti obeh sodelujočih fakultet obiskali Kranj in se s serijo predavanj podrobneje spoznali z njegovo tekstilno preteklostjo in z njegovo umestitvijo v naravni prostor. V sklopu projekta BIEN smo v Layerjevi hiši v sodelovanju s tekstilnimi ustvarjalci na Gorenjskem pripravili tudi video, ki sodobno kreativnost povezuje s preteklimi obrtnimi in industrijskimi praksami. 

Video BIEN Roots: https://www.youtube.com/watch?v=GAQ5n-ossj4

Posnetki predavanj za študente, ki so bili podlaga za razvoj tekstilnih interpretacij: https://www.youtube.com/channel/UCHHng5a8jgPmV_6keQlKunQ

BIEN 2020 prinaša dvanajst projektov, ki bodo razstavljeni na trinajstih lokacijah v kranjskem starem mestnem jedru:

 • Hommage à Tekstilindus - Galerija Stolpa Škrlovec 
 • Prostorska tekstilija- Klet Mestne hiše Gorenjskega muzeja
 • Hana Tavčar: Sita- Galerija Mahlerca 
 • Hana Podvršič: HORSESH*T- Gasilski trg 
 • Špela Košir: Ranljivost / Ranjenost- Mergentalerjeva ulična galerija Layerjeve hiše in Inštituta TAM-TAM 
 • Žakarske tkanine - Sotočja vtisov, barv in tekstur- Galerija Layerjeve hiše 
 • Pletivo kot sodobno pohištvo v Layerjevi hiši- Layerjeva hiša, Mestna knjižnica Kranj, Stolp Škrlovec 
 • Nitne strukture x Kranj- Layerjeva hiša, Stolp Škrlovec, Medprostor, Vovkov vrt, Češnjev vrt 
 • Pripovedovalci zgodb- Layerjeva hiša 
 • Vtkani spomini - Kavarna Khislstein 12.56 
 • Čipka in prostor - Kèlekè 
 • Razstavni paviljon BIEN- Galerija Na mestu 

Facebook dogodek: https://www.facebook.com/events/2611890265700231  

Več informacij: http://www.layer.si/si/projekti-in-dejavnosti/dogodki/dogodek/1282/b-i-e-n-2-0-2-0

Spremljevalni program prinaša delavnice izdelovanja E-tekstilnih zvočnikov in E-tekstilnega MP3 predvajalnika pod mentorstvom Lavoslave Benčič in Nejca Stupana ter urbano intervencijo Ajde Tomazin z naslovom Velikan ledena gora.   

- - - 

Programska ekipa: Marija Jenko, Arijana Gadžijev, Katja Burger Kovič, Damjana Celcar, Jana Mršnik, Živa Bertoncelj, Zala Orel 

Organizacija: Zavod Carnica, zanj Selman Čorović
Delovanje Layerjeve hiše sofinancira Mestna občina Kranj. 

Soorganizacija: Oddelek za tekstilstvo, grafiko in oblikovanje Naravoslovnotehniške fakultete Univerze v Ljubljani, Fakulteta za dizajn, pridružena članica Univerze na Primorskem, Prešernovo gledališče Kranj, Inštitut TAM-TAM, Kèlekè, Gorenjski muzej, Kavarna Khislstein 12.56, Mestna knjižnica Kranj

 

Oglejte si tudi