Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 25 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Pesem otrok pri sv. Nikolaju


KULTURA, SOSED SOSEDU, PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI, VERSKE

| |
01.02.2016      21:39
A A

Pesem otrok pri sv. Nikolaju


Pesem, veselje in razigranost je bilo slišati v soboto, 30. januarja, ko so se nam na dekanijski reviji otroških in mladinskih pevskih zborov dekanije Litija predstavili v litijski župnijski cerkvi člani zborov Mozaik iz Kresnic, otroški zbor sv. Nikolaja iz Litije, Žvrgolevčki iz Šmartna pri Litiji in dekliški zbor sv. Benedikta iz Kresnic.


Združeni so nam otroci zapeli pesem "Sveta noč"
Združeni so nam otroci zapeli pesem "Sveta noč"
Deli:

Najprej so otroci s petjem ob glasbeni spremljavi polepšali večerno sv. mašo, ki jo je vodil domači župnik g. Jože Tomšič, ob koncu pa je nastopajoče in verno ljudstvo nagovoril tudi litijski dekan g. Štefan Pavli. Kot sam pravi, ga je razveselilo pestro in veselo razpoloženje otrok, saj je prepričan »…da je pred nami vsaj 50 let veselja in upanja…«! Nastopajoči zborčki so se po maši predstavili še s pesmijo, večer pa zaključili z znano božično Sveta noč.

 

V svoji preprostosti in veselju so se nam ta večer predstavili naši otroci; in  verjamemo, da bo lepa in prisrčna pesem tod še zvenela. Zato gre iskrena hvala vsem otrokom za njihov trud, zborovodjem, staršem, organizatorjem, gospej Rosani iz Javnega sklada za Kulturne dejavnost in vsem, ki spremljajo in podpirajo razvoj lepega petja in širjenja kulture še naprej.

 

Uroš Pušnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Litija!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent

Bodite prvi pri oddaji mnenja.