Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 20.10.2018

delno oblačno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno, zjutraj bo po nižinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem ob šibki burji do 12 °C.
9°C | 20°C
nedelja, 19.10.2018
10°C | 21°C
ponedeljek, 21.10.2018
9°C | 12°C
torek, 22.10.2018
6°C | 16°C
sreda, 23.10.2018
5°C | 16°C
Opozorila
Petek, 19.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
20°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Srčna točka po zgledu GEOSS-a tudi v Španiji...


TURIZEM

| |
14.08.2018      16:42
A A

Srčna točka po zgledu GEOSS-a tudi v ŠpanijiDeli:

V dneh 14. – 16. avgusta bo v Španiji potekal 3. dogodek projekta Srce Evrope HE-ART, z naslovom Nacionalnost in evropska identiteta v luči sprejemanja in prijateljstva.

Društvo Gledališče Kolenc v sodelovanju z Društvom GEOSS od meseca januarja 2018 vodi projekt Srce Evrope »HE-ART«. Pri projektu, ki ga podpira program Evropa za državljane, Izvajalska agencija za izobraževanje, avdiovizualno področje in kulturo  (EACEA),  sodelujejo partnerske organizacije iz osmih držav (poleg Slovenije še: Italija, Francija, Albanija, Bolgarija, Švedska, Španija, Grčija).

Projekt je namenjen mednarodnemu sodelovanju ter ustvarjanju in vzpostavljanju trajne mreže Srčnih točk z lastnostmi, ki izvirajo iz plemenitega poslanstva GEOSS-a. Poslanstvo sta leta 1981 izoblikovala vodilna graditelja projekta GEOSS - pobudnik,  Jože Dernovšek in avtor, Peter Svetik. Želela sta zasnovati točko, ki bi s samospoznavanjem in samosprejemanjem zagotavljala povezovanje, prijateljstvo, sočutje in medsebojno sprejemanje vseh ljudi, ne glede na njihove razlike, načine razmišljanja in pripadnosti. Vsaka nova mednarodna kulturna srčna točka bo ustvarjalno središče, v katerem se bodo načrtovali, oblikovali, izvajali in odvijali kulturni dogodki, ki promovirajo plemenite srčne vrednote GEOSS-a, ki so hkrati tudi vrednote evropskega državljanstva za trajnostno preživetje na Zemlji – na zasebni, narodni in mednarodni ravni. Z vsako novo srčno točko bomo ustvarili zgled kulturnega turizma in vzpostavili utrip srčne točke, ki bo delovala za sodelovanje in povezovanje na vseh življenjskih ravneh.

1. dogodek se je odvijal v dneh od 20. do 22. aprila in je potekal v občini Litija, na Vačah, Slivni in okolici ter v Ljubljani, z naslovom: GEOSS – srce in srčna točka Slovenije in Evrope.

V okviru dogodka je Slovenijo obiskalo 35 gostov iz sedmih držav, članov občin in nevladnih organizacij, ki so partnerice v tem projektu. Posameznih delov programa pa so se udeleževali tudi predstavniki domačih nevladnih organizacij ter občine, kot tudi obiskovalci odprtih dogajanj. V okviru skupnega dogodka smo se projektni partnerji srečali in spoznali ter začeli s procesom uresničevanja projekta.

Dogodku v Sloveniji je sledil dogodek v Grčiji, v občini Larissa, ki je potekal od 20. do 22. junija z naslovom Kulturni turizem in medkulturni dialog. Partnerji smo obiskali Grčijo, kjer smo v tridnevnem srečanju spoznali okoliščine delovanja srčne točke v Grčiji in spodbudili njen začetni utrip.

3. dogodek projekta bo organiziral in izpeljal naš partner iz Španije, Občina Medina del Campo, v sodelovanju z vodilnim partnerjem, Društvom Gledališče Kolenc. Dogodek bo vključeval predavanje o evropskih smernicah, ki so v povezavi s projektom, gledališke delavnice in predstavitev  kulturne dediščine, nove tehnologije v gledališču in skupnosti. Vzpostavili bomo srčno točko v občini Medina del Campo ter se seznanili z delom in aktivnostmi občine Medine del Campo ter izpeljali številne povezovalne aktivnosti.

Mreža srčnih točk je v polnem zagonu!

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Litija!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!