Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.08.2018

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno, nastale bodo posamezne vročinske nevihte. Ponekod bo pihal severovzhodni veter, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 27 do 31, na Primorskem do 33 °C.
17°C | 32°C
nedelja, 19.08.2018
17°C | 32°C
ponedeljek, 20.08.2018
17°C | 33°C
torek, 21.08.2018
17°C | 32°C
sreda, 22.08.2018
18°C | 33°C
Opozorila
Sobota, 18.8.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Praznovali smo v soncu in neverjetni energiji ......


TURIZEM, DRUŠTVA

| |
22.06.2016      9:15
A A

Praznovali smo v soncu in neverjetni energiji - 20. pohod Od cerkvice do cerkvice na PolšnikuDeli:

Včasih lahko 4 kaplje v vremenski napovedi pomenijo tudi sonce. Za jubilejni dogodek smo na Polšniku  že pred meseci naročili sonce in ga tudi dobili. Sončno jutro je nakazovalo, da bo energija med pohodniki, vrhunskimi glasbenimi gosti in domačini - organizatorji odlična. Že na startu dobra volja z domačim moškim pevskim zborom in našimi Ljudskimi pevkami in godci, ob jutranji kavici in slastnimi dobrotami naših vrlih gospodinj. Ostrež so osvojile pevke Ženske vokalne skupine Lipa Litija in harmonikar Nejc Grm, ki so pohodnike navduševali s svojim izjemnim talentom in preprostostjo. Na travniški ravnini Stranskega vrha so množici pohodnikom ubrano prepevali pevci Moške vokalne skupine Lipa Litija in poželi velik aplavz. Prav tako pa so navdušili tudi veterani PGD Polšnik z izvedbo vaje s staro gasilsko brizgalno s konjsko vprego. Presenečenje pa je bil tudi nastop odličnega harmonikarja Jureta Torija in pevke Bogdane Herman, ki sta s svojo čudovito glasbo nadgradila kulturno dogajanje. Na gozdni jasi na Glinjeku se je zbrala številna množica  pri sveti maši, ki jo je daroval pomožni ljubljanski škof dr. Anton Jamnik, prepeval pa dobitnik številnih evropskih zborovskih priznanj, Zbor sv. Nikolaja iz Litije, pod vodstvom Helene Fojkar Zupančič. Vsi zbrani pri sveti maši pa so prejeli tudi podobico v zahvalo Lurški Materi Božji, za varstvo vseh pohodnikov v dvajsetih letih (sponzor Jože Kos). Poleg čudovite narave, odlične družbe in v sončnem vremenu, so lahko pohodniku uživali  ob poslušanju najboljših pevskih skupin naše občine. Dobra volja in zadovoljstvo pohodnikov se je kazala tudi na zaključni prireditvi pod šotorom z Ansamblom Zimzelen. Pohodniki so si lahko ogledali razstavo domačih dobrot Društva podeželskih žena in deklet Polšnik ter retrospektivo fotografij devetnajstih pohodov, ki ga je pripravila Barbara Bučar (in bo na ogled tudi na naši spletni strani). Zelo smo bili veseli  obiska našega bivšega župnika, g. Janeza Jenka, ki je kar 23 let preživel na Polšniku ter seveda podžupanje ga. Lijane Lovše, ki je poudarila velik pomen povezanosti krajanov pri tovrstnih projektih. Res, sodelovalo je preko 70 domačinov in dokazali smo, da se z odprto komunikacijo, z dobro voljo in veliko vloženega truda dosežejo vsi zastavljeni cilji. Organizacijsko vlogo v tem projektu že od leta 2002 prevzema Turistično društvo, ki z povezovanjem PGD, DPŽD, KD Pavle Voje, KO RK, ŠD  in LD Polšnik soustvarja izjemen primer sodelovanja med društvi v večjem projektu.

Izvedba tovrstne prireditve zahteva tudi velik finančni zalogaj in brez sponzorjev bi bilo praktično nemogoče. HVALA za zaupanje: GENERALNEMU SPONZORJU GH HOLDING, D.D. LJUBLJANA, Monea d.o.o. Ljubljana, INDA-CNC Inženiring d.o.o., Celje, ELES d.o.o. Ljubljana, Mizarstvo Kos, Jože Kos, s.p. Polšnik, Zidarstvo Bevc, Jože Bevc, s.p. Polšnik, Tesarstvo Bučar, Anton Bučar, s.p. Polšnik, Ključavničarstvo Repovš, Igor Poznajelšek, s.p.Polšnik,Tiskarna Ozimek, Trzin, Gostilna Majcen, Ana Majcen s.p. Polšnik, Terra In d.o.o., Polšnik, Delavska hranilnica, d.d., Litija, Tesarstvo Hribar, Roman Hribar ,s.p. Polšnik, Instalacije Kaplja Franci, s.p., Polšnik, Metka Končar, s.p. Polšnik, Okrepčevalnica KUHLA, Spodnji Log pri Litiji, Dana d.o.o. Mirna, Papirnica Marli Litija, Hofer Tisk Litija, Janez Kotar Polšnik, KRAJEVNA SKUPNOST POLŠNIK IN OBČINA LITIJA. Medijski sosponzorji: Radio 1 - Radio Geoss, Radio Aktual - Radio Kum, Radio Ognjišče. 
Več na www.polsnik.si

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KRAJEVNA SKUPNOST POLŠNIK? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!