Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 6h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Subvencioniranje varstva predšolskih otrok v ......


VRTEC

| |
27.07.2015      11:03
A A

Subvencioniranje varstva predšolskih otrok v šolskem letu 2015/16 v Občini LitijaDeli:

Občinski svet Občine Litija je na svoji 5. redni seji dne 10.6.2015 sprejel Pravilnik o spremembah Pravilnika o subvencioniranem varstvu otrok. Edina sprememba je ta, da se omenjeni Pravilnik  podaljša še za naslednje šolsko leto 2015/2016.

 

Na podlagi sprejetega pravilnika so do subvencioniranja upravičeni starši ali eden od staršev oziroma zakoniti zastopniki otroka, če izpolnjujejo vse naslednje pogoje:

-   da imajo skupaj z otrokom prijavljeno stalno prebivališče na območju Občine Litija,

-   da je otrok že dopolnil eno leto starosti,

-   da se je staršem že iztekel dopust za nego in varstvo otroka, za katerega se uveljavlja subvencija,

-   da so skladno s Pravilnikom o sprejemu otrok v vrtce na območju Občine Litije (Ur.list RS, št. 107/11) v rednem razpisnem roku vrtcem oddali vlogo za vpis in sprejem otroka v vrtec za obdobje od 1. 9. tekočega leta dalje, pa jim je vpis zaradi  prezasedenosti kapacitet vrtcev na območju Občine Litija zavrnjen, in hkrati otrok ni vključen v drug vrtec ali v kakršnokoli drugo organizirano obliko varstva, ki ga je dolžna (so)financirati občina,

-   da sta oba starša zaposlena, samozaposlena ali imata status dijaka oziroma študenta,

-   da ni več prostih mest za vključitev otrok v vrtcu, v katerega starši želijo vpisati svojega otroka in ni več prostih mest v vrtcu, ki se nahaja v naselju stalnega prebivališča staršev oziroma je od njega oddaljeno manj kot 8 km. Pod naselje stalnega prebivališča se po tem pravilniku upošteva območje šolskega okoliša.

 

Za pridobitev subvencije je potrebno predložiti tudi dokazilo o dejanskem varstvu otrok. Starši, ki za svojega otroka dejansko plačujejo »privat« varstvo (zasebni vzgojitelj, varuh predšolskih otrok, vrtec brez koncesije,…), bodo ob izpolnjevanju zgoraj navedenih pogojev prejeli 100 EUR mesečne subvencije, medtem ko tisti, ki pa takega varstva ne bodo izkazali z ustrezno pogodbo ali drugo verodostojno listino (varstvo doma oz. pri sorodnikih), pa bodo prejeli 50 EUR mesečne subvencije. Subvencije ni mogoče uveljavljati med šolskim letom, to je po 1.9. tekočega leta, ne glede na to, če je otrok izpolnil predpisani starostni pogoj za sprejem v vrtec in če so starši od vrtca med šolskim letom po 1.9.2013 dobili zavrnjeno vlogo za sprejem v vrtec. 

 

Upravičenci bodo pravico do subvencije za novo šolsko leto 2015/2016 uveljavljali z oddajo vloge, ki se nahaja na spletni strani občine www.litija.si oziroma na Občini Litija, Jerebova ulica 14, Litija. Vlogi bo potrebno priložiti obvestilo vrtca, s katerim je bil staršem zavrnjen sprejem otroka v vrtec, potrdilo o zaposlitvi staršev oz. zakonitega zastopnika in potrdilo o šolanju za tekoče šolsko leto, v primeru, da imata starša status dijaka oziroma študenta. K vlogi je potrebno predložiti tudi ustrezno pogodbo ali drugo verodostojno listino o zasebnem varstvu otroka.

 

Subvencije se bodo upravičencem dodelile za šolsko leto 2015/16 in sicer od naslednjega meseca dalje, ko bodo oddali popolno vlogo in izpolnjevali vse pogoje. Za vse informacije v zvezi s subvencijo se upravičenci lahko obrnete na Občino Litija, občinska uprava tel. 01/8963-438 - Karmen Merela.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Litija? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občina Litija
Občina Litija
Jerebova ulica 14
Tel:(01) 896 34 24
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2017
Danes ni dogodkov.
26.10.201 | Družabni dogodki
Pohod Litija- neznano

Bodite prvi pri oddaji mnenja.