Logo MojaObčina.si
DANES
12°C
3°C
JUTRI
16°C
2°C
Oceni objavo

Sprememba prometnega režima na javni poti Kidričeva cesta - Zg. Log (preko Prehudnika)

Občina Litija, kot upravljalec občinskih cest, je v decembru 2023 in januarju 2024 izvajala meritve prometne obremenitve in hitrosti vozil na odseku Zg.Log - Prehudnik - Kidričeva cesta. Rezultati meritev so pokazali prekomerno obremenitev navedenega odseka javne poti, prav tako je več kot polovica voznikov prekoračila dovoljeno hitrost. Problematiko je obravnaval Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu, ki je sprejel sklep, da se javna pot zapre na območju, kjer ni stanovanjskih hiš (Prehudnik) za promet. Vožnja na tem odseku je sedaj dovoljena le za komunalna, intervencijska in kmetijska vozila. Sprememba bo nadvse dobrodošla za številne sprehajalce, tekače in kolesarje, ki  z veseljem dnevno uporabljajo to povezavo, ki je nadvse uporabna rekreacijska pot.

Oglejte si tudi