Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, ponekod v severovzhodni Sloveniji bo občasno še rahlo deževalo. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal okrepljen severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
petek, 27.10.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Litijski tek, 14.junij 2014


ŠPORT

| |
12.06.2014      7:07
A A

Litijski tek, 14.junij 2014Deli:
Litijski tek 2014 bo potekal v naslednjih kategorijah:

 

I.       9.00  promocijski družinski tek predšolskih otrok skupaj s starši, 200 m;
II.      09.15 šolski ekipni tek  za šolski prehodni občinski tekaški pokal, I. triada,  400 m;
III.     09.30 šolski ekipni tek  za šolski prehodni občinski tekaški pokal, II. triada,  1000 m;
IV.    09.45 šolski ekipni tek  za šolski prehodni občinski tekaški pokal, III. triada,  1700 m;


V.     10.15 posamični tek starejših od 19 let po st. kategorijah in spolu, 10 km,

a)     Moški – st. kategorije: od 19 do 30 let, od 31 do 45 let, od 46 in starejši,

b)     Ženske – st.kategorije: od 19 do 30 let, od 31 do 45 let, od 46 in starejše,

 

VI.    10.25 odrasli ekipni tek za ekipni prehodni občinski tekaški pokal in posamični tek srednješolcev 15 do 18 let po spolu, 5,6 km in 3,6 km.

 

Litijski tek 2014 bo potekal 14.6.2014 s startom na Valvazorjevem trgu v Litiji. Vsi teki bodo potekali v smeri Litija – Podšentjur – Pogonik in nazaj po isti trasi. Informacije o trasi posamezne kategorije in ostale informacije so dosegljive na spletni strani http://www.zkms-litija.si/.

 

Prijave: vsak delovnik med 08.00 in 19.00 v Mladinskem centru v Litiji, Ponoviška cesta 12, 1270 Litija. Za tek predšolskih otrok prijave sprejemajo vzgojiteljice v vrtcih, za tek šolskih ekip se prijavite pri šolskih pedagogih.

 

Vse Občane obveščamo, da bo na dan prireditve, 14.6.2014 od 08.30 do 12.00 zaprta cesta Litija – Podšentjur – Pogonik. Prosimo za potrpežljivost in razumevanje ter vabimo k udeležbi na teku.

Organizator teka: Javni zavod za kulturo, mladino in šport Litija.

 

PRAVILA LITIJSKEGA TEKA 2014

 

1. PROMOCIJSKI DRUŽINSKI TEK PREDŠOLSKIH OTROK SKUPAJ S STARŠI

 

Pravila teka: Vsak otrok obvezno teče s spremstvom (vzgojiteljica ali starši).

 

Startnina: Je ni.

 

Nagrade: Vsak otrok prejme medaljo za udeležbo na teku.

 

Prijave: Prijava v vrtcih ali  do 12.6.2014 na e-mail: sport@zkms-litija.si

 

 

2. ŠOLSKI EKIPNI TEKI ZA PREHODNI TEKAŠKI POKAL

 

Pravila teka: Sodeluje lahko vsaka osnovna šola, katero v vsaki triadi zastopa vsaj 6 tekmovalcev (vsaj 3 deklice in vsaj 3 dečki). Vsaka triada bo tekla ločeno. Tekmovalce bodo na progi usmerjali prostovoljci. Skupna uvrstitev šole in posameznih tekačev bo temeljila na točkah, ki jih bo glede na uvrstitev prispeval vsak tekač. Prvo mesto bo prineslo največ točk, vsaka nadaljnja uvrstitev pa sorazmerno manj točk. Upoštevali se bodo vsi tekači v posamezni triadi. Vsaka šolska ekipa mora imeti ustrezno spremstvo svojih mentorjev, za prijave šolskih ekip poskrbijo šole najkasneje 3 dni pred izvedbo teka. Prijava mora vsebovati: imena in priimke učencev, rojstne datume, razrede in ime šole prijaviteljice ter podpis odgovorne osebe, ki jamči za verodostojnost podatkov o udeležencih.

 

Startnina: Je ni

 

Nagrade: Šola zmagovalka prejme prehodni občinski tekaški pokal, kamor bomo vgravirali njeno ime. Najboljši trije posamezniki med dečki in najboljše tri posameznice med deklicami v vsaki triadi prejmejo medalje. Vsi tekmovalci prejmejo spominske majice.

 

Prijave: Prijave zbira športni pedagog na vsaki osnovni šoli posebej. Zadnji dan za prijave je sreda 11.6.2013. Po tem datumu prijava ni več mogoča.

 

 

3. POSAMIČNI TEK SREDNJEŠOLCEV

 

Pravila teka: Sodeluje lahko vsak posameznik rojen leta 1995 in mlajši. Tekmovalci bodo razvrščeni v kategoriji glede na spol.

 

Startnina: Je ni

 

Nagrade: Vsak tekmovalec prejme spominsko majico. Prvi trije v obeh kategorijah prejmejo medalje in praktične nagrade.

 

Prijave: Prijave zbira športni pedagog na Gimnaziji Litija oz. so možne vsak delovnik med 08.00 – 19.00 v Mladinskem centru v Litiji, Ponoviška cesta 12, 1270 Litija.

 

Zadnji dan za prijave je sreda 11.6.2013. Po tem datumu prijava ni več mogoča.

 

4. POSAMIČNI TEK STAREJŠIH OD 19 LET

 

Pravila teka: Sodeluje lahko vsak posameznik rojen leta 1995 in starejši. Tekmovalci bodo razvrščeni glede na starost in spol v naslednje kategorije:

 

1. Moški:

a) Letnik 1995 – 1984,

b) Letnik 1983 – 1969,

c) Letnik 1968 in starejši.

 

2. Ženske

a) Letnik 1995 – 1984,

b) Letnik 1983 – 1969,

c) Letnik 1968 in starejše.

 

Startnina: 10€, plačilo ob prijavi. Prijave so možne vsak dan med 08.00 – 19.00 v Mladinskem centru v Litiji, Ponoviška cesta 12, 1270 Litija.

 

Nagrade: Vsak tekmovalec prejme spominsko majico, prvi trije v vsaki kategoriji prejmejo medalje in priložnostne nagrade. Absolutni zmagovalec in absolutna zmagovalka teka na 10 km prejmeta po 100€.

 

Prijave: obvezna prijava do 12.6.2014

 

 

5. EKIPNI SKUPINSKI TEK STAREJŠIH OD 19 LET

 

Pravila teka: ekipo 4 članov sestavljajo 4 odrasli starejši od 19 let. Od tega obvezno: 2 moška in 2 ženski. Ekipe lahko sestavijo društva, šole, podjetja, zavodi, firme ali pa 4 posamezniki v neformalni skupini. Vsi člani ekipe morajo preteči celotno traso proge, v skupni rezultat pa se upoštevajo najboljši trije doseženi časi. 

 

Startnina: 40€/ekipa

 

Nagrade: Vsi tekmovalci prejmejo spominske majice. Prve tri uvrščene ekipe prejmejo priznanja in praktične nagrade. Najbolje uvrščena ekipa iz litijske občine (vsi člani ekipe morajo imeti stalno prebivališče v Občini Litja) dobi prehodni občinski ekipni tekaški pokal na katerega bomo vgravirali njihovo ime.

 

Prijave: obvezna prijava do 12.6.2014, Prijave so možne vsak dan med 08.00 – 19.00 v Mladinskem centru v Litiji, Ponoviška cesta 12, 1270 Litija.

 

TRASE LITIJSKEGA TEKA

 

Predšolski otroci


Start: Valvazorjev trg, cilj pri lekarni. Predšolski otroci tečejo samo v eno smer.

 

OŠ 1. triada
Start: Tekmovalci tečejo od starta na Valvazorjevem trgu do Lekarne in nazaj na start/cilj.

 

OŠ 2. triada
Tekmovalci tečejo od starta na Valvazorjevem trgu do stavbe AMZS in nazaj na start/cilj.

 

OŠ 3. triada
Tekmovalci tečejo od starta na Valvazorjevem trgu do začetka gozda (čez mostiček), se obrnejo in tečejo nazaj na strat/cilj.

 

 

Srednješolci


Tekmovalci tečejo od starta na Valvazorjevem trgu, skozi gozd do odcepa za Veliki vrh. Tam se obrnejo in tečejo nazaj na start/cilj. Pri obratu bo za vse tekmovalce na voljo voda.

 

 

Ekipe


Tekmovalci tečejo od starta na Valvazorjevem trgu, skozi gozd do odcepa za Veliki Vrh. Nato nadaljujejo v smeri Podšenjurja do oznake Podšentjur. Sledi obrat in tek nazaj do starta/cilja. Na progi bo na voljo voda za vse tekmovalce. Voda bo na voljo na odcepu za Veliki Vrh in na obračališču pred Podšentjurjem.

 

 

Odrasli posamično


Tekmovalci tečejo od starta na Valvazorjevem trg, skozi gozd, do odcepa za Veliki Vrh. Nato nadaljujejo v smeri Podšenjutrja. Tečejo skozi celoten Podšentjur in naprej v smeri Pogonika. Pri odcepu za grad Pogonik, pred ovinkom v levo se obrnejo in tečejo nazaj na start/cilj. Na progi bo na voljo voda za vse tekmovalce. Voda bo na voljo na odcepu za Veliki Vrh, pred Podšentjurjem in na obračališču.

 

 

Vsa obračališča bodo ustrezno označena. Na vsakem obračališču bo ekipa organizatorjev skrbela za popis in usmerjanje pripselih tekmovalcev. Predčasen obrat posameznega tekmovalca se kaznuje z diskvalifikacijo tekmovalca.

 

 

Celotna trasa teka bo zaprta za promet. Ob progi bo za dodatno varnost teka skrbelo večje število prostovoljcev organizatorja.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Na startu in ob progi bo na voljo voda. Po končanem teku bo vsak tekmovalec prejel sendvič in sadje.

 

Na prizorišču bo postavljen šotor za preoblačenje, za garderobo in hrambo osebnih predmetov organizator ne prevzema odgovornosti.

 

Razglasitev rezultatov in podelitev priznanj bo ob 12.00 na prireditvenem prostoru.  Uradni rezultati bodo objavljeni na spletni strani javnega zavoda ZKMŠ Litija. Rok za pritožbe ekip v zvezi z nepravilnostmi ali nespoštovanja pravil med samim tekom je največ 15 min po končanem teku pri organizatorju teka. Prehodna tekaška pokala bosta podeljena na prireditvi ob občinskem prazniku, v ponedeljek 16.6.2014.

 

V soboto, 14.6.2014 od 8.00 do 13.00 vse občanke in občane vabimo tudi na predstavitev krajevnih in mestne skupnosti občine Litija, s kulturno družabnim programom in pokušino domačih dobrot na stojnicah v starem mestnem jedru.

 

Vse dodatne informacije so na voljo na: sport@zkms-litija.si tel. št.: 051-443-410.
Priloge:
MS Office Word 2007-2010
PRIJAVNICA ZA LITIJSKI TEK 2014
26301_prijavnicalitijskitek.docx (91,17 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Litija? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občina Litija
Občina Litija
Jerebova ulica 14
Tel:(01) 896 34 24
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2017
Danes ni dogodkov.
26.10.201 | Družabni dogodki
Pohod Litija- neznano

Bodite prvi pri oddaji mnenja.