Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Strategija za mlade 2014-2020


DRUŠTVA

| |
11.06.2014      8:00
A A

Strategija za mlade 2014-2020Deli:

PRIHODNOST MLADIH V LITIJI JE LAHKO OBETAVNA …

TUDI TI LAHKO PRIPOMOREŠ K TEMU!


23. aprila smo se predstavniki MSOLI dobili s predstavniki občine Litija – županom g. Francijem Rokavcem in vsemi tremi podžupani. Tema sestanka je bila strategija za mlade v Litiji (o kateri smo več napisali v prejšnjih dveh člankih glasila) oz. bolj konkretno ANKETI, ki bo uvod v strategijo za mlade. Prišli smo do skupnega jezika, da skupaj stopimo v ta obširen projekt, za kar se seveda iskreno zahvaljujemo županu in vsem podžupanom.

Anketa – sestavni del strategije za mlade v Litiji bo romala na naslove preko 2900 mladih (posameznikom od 15 do 30 let) v Litiji v mesecu maju in bo med drugim obsegala področja mladinskih organizacij oz. prostega časa, zaposlovanja mladih, stanovanjske problematike med mladimi v Litiji, mobilnost in mednarodno mobilnost, izobraževanj in participacije mladih, dotaknili pa se bomo tudi zdravja in informiranja mladih v Litiji.

 

ZAKAJ SODELOVATI OZ. IZPOLNITI ANKETO???


Takšne priložnosti, da mladi izrazimo svoje mnenje o stanju mladih v Litiji še nismo imeli, ker raziskave v takšnem obsegu preprosto še ni bilo. Mladi bomo lahko navedli kaj pogrešamo v Litiji, po čem hrepenimo. Zato pozivamo vse mlade, da sodelujete v anketi, da bomo dobili jasno sliko stanja mladih v Litiji in jo skupaj z občino in ostalimi sodelujočimi tudi do leta 2020 izboljšamo.

Po anketi bo sledila 2. faza, kjer se bomo vsi mladi, srečali s predstavniki občine Litija. Na teh posvetih, ki bodo izvedli v mesecu septembru in oktobru in bodo zajela več krajevnih skupnosti v Litiji bomo mladi predstavnikom občine Litija predstavili želje in ukrepe za izboljšanje stanja mlade v Litiji in iskali realni skupni imenovalec za izvedbo le-teh.

Od junija naprej pa bodite vsi, tako mladi kot ostali prebivalci občine tudi pozorni na knjige želja, ki bodo izpostavljene na večih javnih mestih in bodo namenjene za izražanje mnenj oz. izpostavljanju potreb in želja mladih in ostalih za mladino v občini Litija.

Ne bodi pasiven in aktivno sodeluj pri strategiji za mlade in si omogoči svetlo prihodnost.

 

STRATEGIJA ZA MLADE 2014-2020


Do danes pa nismo razmišljali zgolj o strategiji, saj smo 22. aprila sklicali in izvedli izredni občni zbor MSOLI, kjer smo potrdili naš novi statut in potrdili tri nove članice sveta. Te so postale: PGD Litija – mladinska komisija , Društvo Nova Kultura Litija – mladinska skupina in pa Društvo za trajnostni razvoj SloMo. Predstavnik Blaž Kokovica (PGD Litija) in Neža Pavli (Nova kultura Litija) pa sta postala polnopravna člana kolegija MSOLi. Iskrene čestitke obema!

Tako zdaj Mladinski svet občine Litija sestavlja kar 10 polnopravnih in pridruženih članic s skupnim naborom okoli 1000 mladih članov v različnih organizacijah.

 

MSOLI med nas še vedno vabi vse organizacije, društva, ki imajo 90% delež mladih v vodstvu društva - t.j. članstva med 15. in 29. letom, in tiste, ki imajo tudi 70% delež mlajših od 29 let. V kolikor deleža mladih v statutih nimate opredeljenega, »stopite« do nas in z veseljem Vam bomo pomagali, če pa že veste, da ne ustrezate merilom, a bi vseeno radi sodelovali oz. bili del naše organizacije, lahko postanete naša pridružena članica. Vabljeni, predvsem iz razloga, ker želimo, da so v Mladinskem svetu zastopani predstavniki vseh društev in organizacij, ki imajo pretežno članstvo mladih. Vabimo pa tudi tiste, ki imate znotraj društva ali organizacije mladinski odsek oz. sekcijo, ki deluje popolnoma avtonomno znotraj društva.

MSOLi vseskozi odpira vrata vsem mladim s pobudami za spremembo situacije mladih v Litiji ali konkretno pri projektu STRATEGIJA ZA MLADE - pišete nam lahko na mladinski.svet.litija@gmail.com ali pa direktno kontaktirajte našo predsednico Mojco Mikac na telefonsko številko 041 427 271.

 

Vodstvo MSOLi
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Litija? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občina Litija
Občina Litija
Jerebova ulica 14
Tel:(01) 896 34 24

Bodite prvi pri oddaji mnenja.