Logo MojaObčina.si

Litija

DANES
20°C
8°C
JUTRI
24°C
11°C
Deli
4777

OBVESTILO javnosti o javni razgrnitvi predlogov modelov vrednotenja nepremičnin

Na podlagi 19. člena Zakon o množičnem vrednotenju nepremičnin (Uradni list RS, št. 77/17, 33/19) in 34. člena Statuta Občine Litija (Uradni list RS, št. 31/2017) Občina Litija izdaja naslednje

  

OBVESTILO javnosti o javni razgrnitvipredlogov modelov vrednotenja

 

 Javno se razgrnejo predlogi modelov vrednotenja.

 Javna razgrnitev bo trajala v času od 1. oktobra 2019 do vključno 30. oktobra 2019.

 Predlogi modelov vrednotenja bodo na vpogled v prostorih Občine Litija, Jerebova ulica 14, 1270 Litija (avla zgornje nadstropje) oziroma bodo dostopni na spletni strani organa vrednotenja - Geodetske uprave Republike Slovenije: https://www.mvn.e-prostor.gov.si/.

 Med javno razgrnitvijo imajo vsi lastniki nepremičnin na območju Občine Litija možnost podati pripombe na predlog modelov vrednotenja na v ta namen pripravljenih obrazcih, in sicer:

  • pripombe na zarise vrednostnih con in višine vrednostnih ravni, na obrazcu MV-1, pri čemer se te pripombe posredujejo Občini Litija na elektronski naslov: obcina.litija@litija.si ali na poštni naslov: Občina Litija, Jerebova ulica 14, 1270 Litija,
  • pripombe na ostale elemente modelov (na enačbe, način izračuna, vrednostne tabele, točkovnike in vrednostne faktorje), na obrazcu MV-2, pri čemer se te pripombe posredujejo Geodetski upravi RS na elektronski naslov vrednotenje@gov.si ali na poštni naslov Geodetska uprava RS, Vrednotenje, Zemljemerska 12, 1000 Ljubljana.

 Pripombe na predloge modelov vrednotenja morajo biti konkretno obrazložene in utemeljeneNeutemeljene pripombe ne bodo upoštevane. Pripombe morajo biti na zgoraj navedena elektronska naslova ali poštna naslova posredovane najpozneje do 15.11.2019.

 V postopku javne razgrnitve bo Geodetska uprava RS, kot organ vrednotenja predlog razgrnjenih modelov vrednotenja tudi javno predstavila. Javna predstavitev bo za območje Območne geodetske uprave Ljubljana, ki pokriva tudi območje Občine Litija, potekala dne 17.10.2019, med 10. in 13. uro, v prostorih Občine Litija, Jerebova 14, Litija (velika sejna soba).

 

Dokumenti, prilogeObvestilo_javna razgrnitev modelov vrednotenja

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi