Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno oblačno, ponekod v vzhodni Sloveniji bo občasno še možen rahel dež. Dopoldne se bo v zahodni Sloveniji delno zjasnilo. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Obvestilo vsem zavezancem za plačilo ......


OBČINSKE

| |
15.12.2014      7:56
A A

Obvestilo vsem zavezancem za plačilo nadomestila za uporabo stavbnega zemljišča v Občini LitijaDeli:

Občina Litija odmerja nadomestilo za uporabo stavbnega zemljišča v skladu z 62. členom Zakona o stavbnih zemljiščih in na podlagi Odloka o nadomestilu za uporabo stavbnega zemljišča v občini Litija (Uradni list RS, št.  132/03, 119/04 in 119/05, 106/11, 89/2012 v nadaljevanju odlok).

Nadomestilo za uporabo stavbnega zemljišča plačuje neposredni uporabnik zemljišča oz. stavbe ali dela stavbe (imetnik pravice razpolaganja oz. lastnik, najemnik stanovanja oz. poslovnega prostora, imetnik stanovanjske pravice).

15. člen odloka nalaga zavezancem, dolžnost prijaviti občinski upravi Občine Litija, nastanek obveznosti plačila nadomestila in vse spremembe, ki vplivajo na odmero nadomestila.

 

V praksi opažamo, da zavezanci te določbe občinskega odloka ne upoštevajo in ne sporočajo vseh nastalih sprememb pri zavezancih na občino.

To so spremembe, ki nastanejo zaradi npr. prodaje ali nakupa nepremičnine (stanovanja, stanovanjske hiše, zemljišča ali poslovne površine), oddaje nepremičnine v najem (stanovanja ali poslovne površine), spremembe lastništva zaradi dedovanjih ali spremembe lastništva po pokojni osebi, …

Pogosto se v praksi zato zgodi, da se takšne neažurne situacije rešuje šele s pritožbami na že izdane odmerne odločbe za nadomestilo s strani Davčne uprave RS.

Občinska uprava občine Litija zato naproša vse zavezance za odmero nadomestila za uporabo stavbnega zemljišča, da vse nastale spremembe pri odmeri nadomestila za uporabo stavbnega zemljišča (prodaja ali nakup nepremičnine, …) rešujejo in posredujejo na Občino Litija že med letom v izogib napačno izdanim odmernim odločbam.

 

Vsa vprašanja ali informacije v zvezi z odmero nadomestila za uporabo stavbnega zemljišča  lahko dobite na Občini Litija, soba 57, pri občinski uslužbenki Kati Zidar ali na telefonu: 01-8963-436, oz. na elektronskem naslovu kati.zidar@litija.si.

 

VLOŽITEV ZAHTEVKA ZA ENOLETNO OPROSTITEV:

Z  11. členom odloka je navedeno, da se za dobo enega leta oprosti plačila nadomestila zavezanca, ki živi z drugimi člani v skupnem gospodinjstvu v slabih življenjskih razmerah in izpolnjuje eno od naslednjih meril:

-          eden izmed članov prejema denarno socialno pomoč po predpisih iz socialnega varstva;

-          eden izmed članov je upravičenec do subvencionirane stanovanjske najemnine;

-          eden izmed članov je upokojenec, ki prejema varstveni dodatek po predpisih pokojninskega in invalidskega zavarovanja.

Oprostitev velja za dobo enega leta, pisni zahtevek za oprostitev plačila nadomestila pa mora zavezanec vložiti najkasneje do 31. januarja za tekoče leto pristojnemu oddelku pri občinski upravi.

 

VLOŽITEV ZAHTEVKA ZA PETLETNO OPROSTITEV:

Občina Litija vse lastnike novogradenj oz. novo zgrajenih objektov seznanja tudi z možnostjo, da ob vselitvi v novozgrajeni objekt, na Občini Litija vložijo zahtevek za petletno oprostitev plačila nadomestila z uporabo stavbnega zemljišča.

Do petletne oprostitve ste upravičeni, če je bil za novozgrajeni objekt plačan komunali prispevek in če je zavezanec že vseljen v objekt oziroma ima na objektu že urejeno in prijavljeno stalno bivališče.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Litija? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občina Litija
Občina Litija
Jerebova ulica 14
Tel:(01) 896 34 24
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2017
Danes ni dogodkov.
26.10.201 | Družabni dogodki
Pohod Litija- neznano

Bodite prvi pri oddaji mnenja.