Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Festival skupnosti v Litiji


LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI

| |
18.06.2015      8:40
A A

Festival skupnosti v Litiji


Na sončno poletno dopoldne, v soboto 13.6.2015, je staro mestno jedro v Litiji na Valvasorjevem trgu znova zaživelo. Tam sta v počastitev praznika Občine Litija potekala Festival skupnosti in Litijski tek pod skupnim imenom Obujamo tradicijo – gradimo skupnost.


Deli:

Prireditev je letos potekala že tretjič.  Na Festivalu skupnosti je sodelovalo 26 predstavnikov krajevnih skupnosti, društev, podjetij, zavodov in posameznih ustvarjalcev. Litijani smo znova dobili priložnost, da se  seznanimo, kaj vse se dogaja okoli nas -  kdo so naši sokrajani in kako prispevajo h kreiranju življenja v skupnosti.

 

Festivalsko jutro so začeli člani Društva Šola zdravja s telovadbo. V kulturnem programu so na ulici zapeli pevci iz Pevskega zbora društva upokojencev Litija, Ljudski godci in pevci s Polšnika ter Kresniške dame iz Kulturnega društva Kresnice. Živahno predstavitev športnih spretnosti so prikazali mladi nogometaši iz Nogometnega kluba Litija. Člani Karate kluba KENSEI iz Litije so obiskovalcem predstavili  tehnike karateja in samoobrambe in obiskovalce povabili na učno delavnico teh veščin. Stojnice so ponujale na ogled različne izdelke in promocijsko gradivo in v pokušino različne dobrote.  Vse to in še mnogo več, kar bogati skupnost, se j zvrstilo v starem mestnem jedru Litije.

 

Festival skupnosti in Litijski tek združujeta različne generacije, mlajše in starejše, športne navdušence in ljubitelje kulture ter drugih dejavnosti. Skupaj obujamo tradicijo in gradimo skupnost. Ob koncu gre zahvala vsem, ki so pripravili pestre predstavitve in program ter kakorkoli podprli prireditev. Organizatorja Festivala skupnosti sta bila Občina Litija in Stičišče NVO osrednje Slovenije. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI consulta.si? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
consulta.si
consulta.si
Ponoviška 12
Tel:0599 27619

Bodite prvi pri oddaji mnenja.