Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
8°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
11°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 14°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Literarni večer s Sabino Štrubelj in razstava ......


KULTURA

| |
29.09.2015      13:42
A A

Literarni večer s Sabino Štrubelj in razstava čipk zasavskega klekljarskega društva Srčevke


Knjižnica Litija vabi na literarni večer s Sabino Štrubelj in razstavo čipk zasavskega klekljarskega društva Srčevke.


Deli:

Sabina Štrubelj, po rodu s Kresniškega Vrha, je v Litiji obiskovala Osnovno šolo Gradec in kasneje še gimnazijo. Pisanje ji je bilo že od nekdaj blizu, zato se je odločila za študij novinarstva, ki ga je tudi dokončala. Čeprav je tu dobila potrebno znanje in širino, pa ji neizmerna ljubezen do knjig ni dala miru. Takrat je odkrila založništvo, ki jo je povsem prevzelo. Nekje vmes – približno takrat, ko je ugotovila, da novinarstvo ni nekaj, kar bi rada počela celo življenje – je začela pisati roman. Letos je tako izšel njen prvenec Hotel Lavanda, ki so ga bralke (in tudi bralci!) izredno dobro sprejele:  glavni junakinji, prikupni Valentini, se v dveh neusmiljenih potezah sesuje na videz idealno življenje. Dolgoletni fant ji sporoči, da je zaljubljen v drugo, za nameček pa ji v uredništvu časnika ne podaljšajo pogodbe o zaposlitvi.

Dogodek bo popestrila razstava čipk klekljarskega društva Srčevke iz Zasavja, ki je nastalo v letošnjem maju. Tematsko razstavo so poimenovale Od srca do srca.

 

GALERIJA KNJIŽNICE LITIJA, TOREK, 6. 10. 2015, OB 19. URI.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Litija? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občina Litija
Občina Litija
Jerebova ulica 14
Tel:(01) 896 34 24

Bodite prvi pri oddaji mnenja.