Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Zaradi odlične glasbe na festivalu Slovo ......


KULTURA, ZAVODI

| |
08.09.2015      13:35
A A

Zaradi odlične glasbe na festivalu Slovo poletju v Litiji poletje še vedno tajaFestival Slovo poletju 2015
Festival Slovo poletju 2015
Deli:
Dvodnevni deveti festival Slovo poletju so zaznamovali odlični glasbeniki, ki so številni publiki prinesli posebna doživetja. Četrtkov večer je bil v znamenju dalmatinske glasbe. Klapa Mali grad iz Kamnika nas je z ubranim nastopom popeljala v južne kraje, s soncem obsijane in melosom, ki vedno navduši. Občinstvo pa je pozitivno presenetil  v Sloveniji malo manj znani hrvaški pevec Đani Stipaničev, ki je dokazal, da je vrhunski pevec. Pesmi o Dalmaciji je nadgradil tudi z izvedbo pesmi iz muziklov in občinstvo tako popeljal tudi  v druge zvrsti glasbe.

Petkov večer smo poimenovali "različnost povezuje". Pihalni orkester Litija je letošnji nastop nadgradil s štirimi solistkami Tino Adamlje, Barbaro Osolnik, Sandro Rihter in Leo Rihter. Z ubranim nastopom so zopet dokazali, da vestnim delom skrbno ohranjajo več kot stoletno tradicijo godbene dejavnosti v našem mestu.

Skupina Noreia je na naš oder prinesla pravo glasbeno osvežitev z irsko glasbo, ki z izjemnimi ritmi vedno navduši. Izvrstni instrumentalisti in pevci skupine Noreia so tudi v Litiji dokazali, da imajo izjemen talent in da uživajo v glasbi, ki jo izvajajo. Njihov nastop so popestrile plesalke Šole irskega plesa iz Ljubljane, ki so navdušile s plesno koreografijo in oblekami.

Zaključek  festivala je letos pripadal domači skupni Magrateja, ki nas je presenetila z usklajenostjo, z izjemnimi vokali in interpretacijo lastnih skladb in znanih svetovnih uspešnic ter se tako predstavila tudi ciljni publiki, ki v Litiji ne spremlja pogosto te zvrsti glasbe. Program je oba večera povezoval Gorazd Mavretič. Velika zahvala vsem sponzorjem, ki so omogočili izvedbo prireditve in srčno upamo, da bomo v prihodnem, jubilejnem letu, lahko "praznovali" tri dni.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI JAVNI ZAVOD ZA KULTURO, MLADINO IN ŠPORT LITIJA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
JAVNI ZAVOD ZA KULTURO, MLADINO IN ŠPORT LITIJA
JAVNI ZAVOD ZA KULTURO, MLADINO IN ŠPORT LITIJA
TRG NA STAVBAH 8 A
Tel:(01) 890 02 00
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017
Danes ni dogodkov.
26.10.201 | Družabni dogodki
Pohod Litija- neznano

Bodite prvi pri oddaji mnenja.