Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 21.05.2018

pretežno oblačno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo in večinoma suho, kakšna popoldanska ploha bo možna predvsem v severni Sloveniji. Še bo pihal severovzhodni do jugovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja, ki bo dopoldne postopno oslabela. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23, na Primorskem do 26 °C.
12°C | 23°C
torek, 20.05.2018
12°C | 22°C
sreda, 22.05.2018
12°C | 22°C
četrtek, 23.05.2018
12°C | 24°C
petek, 24.05.2018
15°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 21.5.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
23°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

"V deželi krasni smo doma!"


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA, DRUŠTVA

| |
06.02.2017      22:35
A A

"V deželi krasni smo doma!"PD Zvon in otroški pevski zbor OŠ Šmartno pri Litiji
PD Zvon in otroški pevski zbor OŠ Šmartno pri Litiji
Deli:

Pod omenjenim naslovom je bila v soboto, 4. februarja v Kulturnem Domu Šmartno prireditev, v počastitev ob bližajočem se kulturnem prazniku, 8. februarju. Prireditev so pripravili člani Pevskega Društva Zvon s prijatelji.

 

Pod vodstvom dirigentke in pevovodje PD Zvon gospe Marije Celestina, so občinstvu predstavili pevske in igralske talente: Folklorna skupina Javorje, Ženski in Fantovski kvintet, Otroški pevski zbor OŠ Šmartno pri Litiji, na klavirju pa jih je spremljala pianistka Tina Logar. Program je povezala ga. Maja Toplak Primc, ob koncu pa smo vsi skupaj tudi zapeli venček narodnih z ljudskim godcem g. Pavlom Kokaljem.

Nastopajoči so nam predstavili življenje naših dedov in babic, vesele trenutke fantovskega druženja, vasovanja in podoknic, pa tudi trenutke negotovosti, zavrnitve in obžalovanja. Tokratna zgodba je imela srečen konec.

 

Polna dvorana Šmarskega hrama kulture ta večer nam pove, da dihamo z deželo v kateri prebivamo, da ostajamo zvesti kulturnemu izročilu prednikov in da se radi spominjamo tistih drugačnih časov naših prednikov. Da smo žejni kulturnega dogajanja je pozdravu poudaril tudi Šmarski župan g. Rajko Meserko, ter zaželel vsem, da čuvamo Kulturo in izročilo, ju širimo še naprej, ter se trudimo, da zaživi še bolj.

 

Uroš Pušnik 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Litija!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent

Bodite prvi pri oddaji mnenja.