Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Danes bo oblačno. Zjutraj bo na zahodu začelo deževati, padavine bodo čez dan zajele vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Zapihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem popoldne zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 13°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 6h
Danes popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
10°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Polšniški božično-novoletni medgeneracijski ......


KULTURA, DRUŠTVA

| |
09.01.2017      9:14
A A

Polšniški božično-novoletni medgeneracijski koncertDeli:
Trije kralji so nam na Polšnik prinesli lepo darilo, nepozaben božično-novoletni koncert.  In tako kot trije kralji Gašper, Miha in Boltežar predstavljajo tri človekove starostne dobe, smo tudi mi na nek način z različnimi generacijami naredili koncert bogatejši, saj le s povezovanjem in učenjem drug od drugega lahko rastemo. Večer smo pričeli vsi skupaj, s pesmijo Sveta noč, katero se po vsem svetu prepeva že 200 let. Pevci Moškega pevskega zbora Polšnik so  v goste povabili kar dva zbora iz Litije. Najprej se jim je na odru pridružila Moška vokalna skupina Lipa iz Litije, po njihovem prvem delu (božičnem sklopu pesmi), pa je s svojim prepevanjem navdušili občinstvo navdušil Mladinski pevski zbor OŠ Gradec, ki ga vodi Ana Tori. Zapeli so pesem Frozen Medley (pesmi iz filma Ledeno kraljestvo), ob klavirski spremljavi Eve Ostanek. V drugem delu pa sta nas obe moški skupini razveselili še z odličnim izborom slovenskih pesmi različnih zvrsti. Na harmoniki je domači zbor spremljal Peter Završnik.

Poleg medgeneracijske zastopanosti pevcev, so tudi bile tudi povezovalke programa različnih generacij. Izvedeli smo marsikaj zanimivega o zgodovini minulih praznikov in skupaj sestavili celoto v čudovit kulturni večer. Hvala Moški vokalni skupini Lipa Litija, da so se odzvali našemu vabilu in zopet dokazali, da so odlični pevci, ki znajo narediti pravo vzdušje. Hvala domačim pevcem, ponosni smo na vas. Navdušili ste nas s pesmimi in zopet pokazali, da je prepevanje vaša velika ljubezen. Hvala pa seveda tudi mladim pevskim talentom iz OŠ Gradec. Vaša ubranost in nepozaben nastop sta obogatila naš koncert! In seveda teh odličnih pevskih skupin ne bi bilo brez njihovih vodij, Ane in Žige Torija, katerima je še posebej zahvaljujemo za ves trud. Hvala tudi Evi Ostanek, domačinki, ki je tokrat kot pianistka prvič nastopila na polšniškem odru in upamo, da nas bo kmalu razveselila še s kakšnim nastopom.

Program smo povezovale: Zarja, Mia, Andrijana, Lana, Tejčka, Vida, Barbara, Zdenka, Marija, Tanja in Mateja. Hvala vsem za sodelovanje. Hvala Marinki Poznajelšek za poprtnik, ki je krasil našo sceno (za tiste, ki ne veste, na svete tri kralje je treba speči in pojesti poprtnik in te tradicije smo se držali tudi mi :) ), Tončki Borišek za piruške ter ženam naših pevcev za sladke dobrote.

Ob koncu pa z vami delim zaključno misel predsednice KD Pavle Voje Polšnik, Tanje Ribič: "Naj vam čisto na koncu v imenu kulturnega društva Pavle Voje Polšnik v prihajajočem letu zaželim veliko dobrega in lepega. Naredite prostor v vaših srcih zdravju, sreči in ljubezni. Prav slednja naj vas spremlja na vsakem koraku. Kajti kot smo danes že slišali, je ljubezen središče vsega. Življenje nam vsak dan ponuja nove možnosti. Na nas pa je, ali le te izkoristimo, ali pa gremo mimo njih in s tem mogoče zamudimo priložnost za nekaj novega. Bodimo zato vsi skupaj pozorni na vsak trenutek dneva, kajti nikoli ne veš, kaj nam ta lahko prinese.
Srečno in kulturno novo leto 2017 in hvala za podporo kulturi na Polšniku.
SREČNO!"0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KRAJEVNA SKUPNOST POLŠNIK? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
KRAJEVNA SKUPNOST POLŠNIK
KRAJEVNA SKUPNOST POLŠNIK
POLŠNIK 25 B
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017
Danes ni dogodkov.
26.10.201 | Družabni dogodki
Pohod Litija- neznano

Bodite prvi pri oddaji mnenja.