Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.10.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo zmerna burja. Drugod v notranjosti države bo večinoma oblačno, predvsem v jugovzhodnih krajih bo občasno še možen rahel dež. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, ob morju okoli 10, v Gornjesavski dolini okoli 0 °C.
6°C | 16°C
sreda, 24.10.2018
6°C | 16°C
četrtek, 25.10.2018
6°C | 20°C
petek, 26.10.2018
7°C | 18°C
sobota, 27.10.2018
10°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Letni koncert PD Zvon


KULTURA, TURIZEM, SOSED SOSEDU, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
20.02.2018      9:55
A A

Letni koncert PD ZvonPD Zvon
PD Zvon
Deli:

To soboto, 18.2.2018, smo se zbrali v Šmarskem domu kulture na letnem koncertu enega od najstarejših zborov na slovenskem, našega Pevskega Društva Zvon.

 

Kljub zasneženim poljanam je že zadišalo po pomladi, za kar so odlično poskrbeli člani PD Zvon, ki vedno znajo presenetiti svojo zvesto publiko. Z izbranim repertoarjem ta večer so nas popeljali njihovi glasovi vse od domačih logov do ene med najlepšimi – Hallelujah, legendarnega pevca Leonarda Cohena. Zbor vodi zborovodkinja Marije Celestina, pri nekaterih izvedbah pa so jih spremljali mladih šmarski glasbeniki in pianistka Urška Vidic. Pesem, je kakor lepa beseda, ki osrečuje in navdihuje človeka.

Tokratni gostje večera so bili člani Komornega moškega zbora Lek, ki ga vodi prof. Milivoj Šurbek. Zbor deluje že štiri desetletja in prepeva skladbe domačih in tujih avtorjev, ljudske in priredbe. Zbor veliko gostuje tako v Sloveniji, kakor po Evropi, Ameriki in Kanadi; na tekmovanjih pa žanjejo vidne uspehe. Prav tako je tudi repertoar gostujočega zbora obsegal od domačih in tujih pesmi in priredb, pa vse do Vzhodne duhovne glasbe.

 

 

To je bil večer poln čutnih pesmi in srčnih melodij, katerega sta z zgodbami, reki in izročilom o trti in vinu prepletala domača napovedovalca Maja Toplak Primc in Martin Fele.

Obiskovalci tudi tokrat nismo bili razočarani nad videnim in slišanim in verjamemo, da se naslednjič zopet srečamo, vam pa le prijazno povabilo, » Pridite in Poglejte «, ne bo vam žal.

 

Uroš Pušnik  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Litija!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!