Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
14°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
17°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Jesen v Ribčah 2015


KULTURA, DRUŠTVA

| |
11.11.2015      23:07
A A

Jesen v Ribčah 2015Jezna mlinarjeva stranka
Jezna mlinarjeva stranka
Deli:
V nedeljo, 8. 11. 2015, je v Kulturnem domu Ribče znova potekala zdaj že skoraj tradicionala prireditev Jesen v Ribčah. Dogodek je organiziralo Kulturno-športno društvo Ribče, tokratna tema pa je bila mlinarstvo. Zanjo so se člani društva odločili, da bi obudili spomin na čas, v katerem je v Ribčah stalo kar šest vodnih mlinov.

Društvo je v dvorani doma pripravilo razstavo, ki je obsegala vse od dveh mlinskih kamnov, ki sta ostanka Drčarjevega mlina, preko pripomočkov, potrebnih za žetev, pripravo in predelavo žita, do različnih mok in modela krušne peči, torej vse od zrna do kruha.

Ob 16. uri se je pričel kulturni program, v katerem so obiskovalcem predstavilli nekdanje življenje v mlinu in pomen mlinarstva, vse to pa ponazorili še z zabavnimi skeči. Tokratni glasbeni gostje so bili člani zbora Peški oktet, ki so prepevali ljudske pesmi, neketare tudi z osrednjo tematiko prireditve.

Gostje so bili po kulturnem delu vabljeni, da ostanejo na pogostivi in si natančneje ogledajo zbirko predmetov, ki so nekoč imeli pomembno vlogo v življenju Ribčanov.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Litija!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent

Bodite prvi pri oddaji mnenja.