Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem ter deloma na Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno, jutranja megla se bo ponekod zadržala še dopoldne. Proti poldnevu bo začel pihati jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

3. december – Mednarodni dan invalidov


KULTURA, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
18.12.2014      9:27
A A

3. december – Mednarodni dan invalidov


Leta 1992 so Združeni narodi z resolucijo razglasili 3. december za mednarodni dan invalidov z namenom, da bi v družbi spodbudili razumevanje invalidnosti, zavzemanje za dostojanstvo, pravice in blaginjo invalidov ter zavedanje o koristih vključevanja invalidov v politično, družbeno, gospodarsko in kulturno življenje.


Deli:

Mednarodni  dan invalidov vsako leto obeležimo z drugo temo.

Geslo letošnjega mednarodnega dneva invalidov je bilo »Gradimo skupaj Evropo brez ovir«. Vsako leto na ta dan potekajo tudi posamezne aktivnosti invalidskih društev po Sloveniji.

V ta namen smo v sodelovanju s Knjižnico Litija ter društvom Lila pripravili literarno likovni večer, ki je potekal v znamenju praznovanja obletnice rojstva našega največjega pesnika, Franceta Prešerna ter mednarodnega dneva invalidov.

Predstavila se nam je pesnica in pisateljica Nuša Ilovar iz Žalca, ki je že od otroštva zaradi cerebralne paralize prikovana na invalidski voziček. Kljub svoji invalidnosti ima za sabo bogato ustvarjalnost na književnem področju. Je namreč avtorica večih pesniških zbirk in romana Strah pred samoto. Izdala je tudi tri zgoščenke z interpretirano poezijo. Za svoje delo je prejela že vrsto nagrad in priznanj.

Spoznali smo njeno osebno zgodbo in slišali nekaj pesmi iz posameznih zbirk, katere sta brali Anica Ilovar in Simona Kropec, ki je zapela tudi nekaj Nušinih uglasbenih pesmi.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI MEDOČINSKO DRUŠTVO INVALIDOV OBČIN LITIJA IN ŠMARTNO PRI LITIJI? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent

Bodite prvi pri oddaji mnenja.