Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.08.2018

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 28 do 32, na Primorskem okoli 34 °C.
17°C | 33°C
torek, 21.08.2018
18°C | 33°C
sreda, 22.08.2018
18°C | 33°C
četrtek, 23.08.2018
18°C | 32°C
petek, 24.08.2018
17°C | 30°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.8.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
33°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

JSKD NAPOVEDUJE TRETJI TEDEN LJUBITELJSKE ......


KULTURA

| |
04.03.2016      13:08
A A

JSKD NAPOVEDUJE TRETJI TEDEN LJUBITELJSKE KULTURE IN VABI K SODELOVANJUDeli:

Teden ljubiteljske kulture je namenjen osveščanju javnosti o razširjenosti, kakovosti in pozitivnih vplivih ljubiteljske kulture na sodobno družbo. Po vsej Sloveniji bo potekal med 13. in 22. majem 2016.  Vsako leto se mu pridruži več društev, ustanov in posameznikov. Projekt dosega svoj namen, ki je spodbuditi ustvarjalce, da stopijo na svetlo, se predstavijo in tako pokažejo, koliko posameznikov se pri nas v prostem času ukvarja s kulturo in kako dobri so v tem.

 

Javni sklad RS za kulturne dejavnosti (JSKD) in Zveza kulturnih društev Slovenije (ZKDS) vabita lokalne skupnosti, kulturna društva, etnične skupine, ki živijo v Sloveniji, posameznike ter izobraževalne in kulturne ustanove, da se mu pridružijo s svojimi programi. To lahko storijo na spletni strani na http://tlk.jskd.si/ . Sodelujejo lahko s predstavo, koncertom, razstavo, razpravo, dnevom odprtih vrat, javno vajo in podobnim.

 

Osrednja tema letošnjega Tedna ljubiteljske kulture je namenjena zborovskemu petju. Območna izpostava Litija se bo v projektu sodelovala z revijo odraslih pevskih zborov, vabi pa tudi druge ustvarjalce, da se pridružijo prazničnemu tednu. Vsi prijavljeni dogodki bodo objavljeni v koledarju dogodkov na spletni strani tlk.jskd.si.

 

Pridružite se lahko tudi dodatnim aktivnostim pod skupnim imenom NAJ SE VIDI! Gre za nagradne natečaje, kot je TLK kukalo (izbor najboljše fotografije in pesmi, ODPRTE ATELJEJE (vabilo umetnikom in ustvarjalcem, da odprejo svoje ateljeje za javnost) in PROJEKT STOPITE NA SVETLO (vabilo vsem prebivalcem Slovenije, da na okenske police ali pred hiše, v trgovinske izložbe …  na ogled postavijo predmete, ki ponazarjajo umetniško zvrst, s katero se ukvarjajo.

 

Več informacij na http://tlk.jskd.si/ in tudi v priponki spodaj.

 

Vljudno vabljeni k sodelovanju!

 
Priloge:
PDF
tlk-sporocilozajavnost.pdf
57879_tlk-sporocilozajavnost.pdf (514,95 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI JSKD OI Litija? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!