Logo MojaObčina.si

Litija

DANES
5°C
-3°C
JUTRI
7°C
-5°C
1338

Izobraževalni center Geoss vabi na spletno konferenco MeTURA Učim se za življenje

Na 3. december, svetovni dan invalidov, Izobraževalni center Geoss in Zveza Sožitje organizirata spletno konferenco z naslovom MeTURA Učim se za življenje. MeTURA - Nazaj h koreninam je projekt, ki raziskuje nove možnosti vseživljenjskega učenja za osebe z motnjami v duševnem razvoju in njihove družine. V projektu se projektni partnerji osredotočajo na aktivnosti terapevtskega vrtnarjenja in terapevtskega kuhanja, kako izvajati te aktivnosti in kakšne so njihove dobrobiti.

Na konferenci boste izvedeli več o projektu MeTURA, izpostavljeno bo zakaj so aktivnosti vseživljenjskega učenja pomembne za osebe z motnjami v duševnem razvoju, predstavljene bodo dobre prakse in osebne izkušnje invalidnih oseb in kako COVID-19 epidemija vpliva na aktivnosti vseživljenjskega učenja oseb z motnjami v duševnem razvoju. Pridružil se nam bo tudi predstavnik organizacije Thrive iz Velike Britanije, kjer se že več kot 40 let ukvarjajo s socialno terapevtsko hortikulturo. 

 

Potek:

10:00–10:05 Uvodni pozdrav, Tjaša Kozlevčar - IC Geoss

10:05–10:30 Pomembnost aktivnosti vseživljenjskega učenja za osebe z motnjami v duševnem razvoju, Mateja Turk in Jasmina Kebe - Zveza Sožitje

10:30–11:00 Predstavitev projekta MeTURA – Nazaj h koreninam, Tjaša Kozlevčar – IC Geoss

11:00-11:10 Osebna izkušnja življenja z invalidnostjo in vključevanja v družbo, Gordana Jurčević - Udruga osoba s invaliditetom Karlovačke županije

11:10–11:25 Zaposlitev in aktivnosti vseživljenjskega učenja v varstveno delovnem centru, Boštjan Bebar - VDC Zagorje ob Savi, enota Litija

11:25–11:45 Pavza

11:45–11:50 Izkušnja osebe z motnjami v duševnem razvoju v času pandemije, Matjaž Tibola - član Društva Sožitje Radovljica

11:50–12:20 Predstavitev rezultatov pričevanja članov Društev Sožitje o življenju v času pandemije, dr. Katja Vadnal - predsednica Zveze Sožitje

12:20–13:00 Predstavitev dobre prakse: Izvajanje socialne in terapevtske hortikulture, organizacija Thrive, Mark Emery – Thrive, Velika Britanija (predstavitev bo potekala v angleščini) 

 

Konferenci se lahko pridružite na povezavi: https://bit.ly/3m9wEOC

 

Dogodek se snema. Z namenom zagotovitve pogojev projekta Erasmus+ bodo vaši osebni podatki posredovani nadzornemu organu CMEPIUS. Za več informacij pokličite na 031 737 399 ali pišite na eu-projects@ic-geoss.si.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi