Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

pretežno jasno
Zvečer bo zmerno do pretežno oblačno, predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Krepil se bo jugozahodni veter.
13°C | 20°C
torek, 25.09.2018
5°C | 17°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
2°C | 21°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 18h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
13°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Lesena preobrazba prej in potem: Večnamenski ......


GOSPODARSTVO

| |
06.07.2017      8:37
A A

Lesena preobrazba prej in potem: Večnamenski zunanji prostor med stanovanjsko hišo in poslovno stavbo


Cilj projektne naloge je prebivalcem zgornjega nadstropja zgraditi samostojen vhod z vetrolovom, ki se bo z zunanje strani priključil na notranje stopnišče. Na spodnji ploščadi narediti nadstrešek za dva avtomobila, zadnji del uporabiti kot letno kuhinjo z jedilnico in vrtno uto. V vrtno uto shraniti kolesa, vrtno orodje, gume in drugo športno opremo. Do ute dostopati tudi ob nadstrešku, se pravi, da ni možnosti, da bi s kolesi podrsali avtomobile. V zadnjem delu pa prostor opremiti kot otroško igrišče. Iz avtomobilskega nadstreška do vhoda v hišo želimo iti po suhem. Konstrukcija objekta naj bo lesena, v sodobni minimalistični obliki, strop spuščen in obdelan kot fasada, da se lesene podkonstrukcije ne bo videlo. Vgraditi skrite luči. Upoštevati estetiko in funkcionalnost.


Uporabna rešitev: z drsnimi vrati in uto smo pregradili prostor med ulico in vrtom.
Uporabna rešitev: z drsnimi vrati in uto smo pregradili prostor med ulico in vrtom.
Deli:

Prostor med hišo in poslovnim objektom smo razdelili na sedem prostorov.
Takoj ob stanovanjski hiši smo locirali betonsko stopnišče, obloženo z naravnim kamnom, po katerem je možen prehod iz sprednje ali stranske strani. Stopnišče je nadkrito z nadstreškom, obod je lesen, svetlobo pa prepušča kaljeno peskano steklo. Prav tako smo obzidali tudi vetrolov in ga pokrili z ravno streho. Svetlobo v vetrolov pa spustili skozi zadnje okno in vhodna vrata. Pod stopniščem smo   z zadnje strani pridobili še prostor za skladiščenje stvari, ki jih pogosto ne potrebujemo.

 

Nadstrešek za dva avtomobila smo izdelali v portalni varianti iz močnih lepljenih smrekovih nosilcev. Strop izdelali v dvojni pod konstrukciji in s tem uredili prezračevalni most med končno streho in spodnjim stropom. Vidni deli lesa so obdelali z lazurnimi premazi, strop  je obložen s stirodurjem in končnim fasadnim slojem. Na terenu so se izravnale tudi višine, dvorišče tlakovalo, zadnji del objekta pa smo  postavili  na betonsko ploščo,  obdelano s keramiko.

Med nadstreškom za avtomobile in gospodarskim poslopjem smo pustili prostor in s tem zagotovili nemoteno prehod preko krilnih vrat do vrtne lope. Med nadstreškom za avtomobile in pokrito jedilnico namestili drsno leseno steno in omogočili koriščenje celotnega prostora pri družinski zabavi.Na zadnji strani pa ob hiši uredili tudi mini kuhinjo s pultom ter premičnim žarom.

Detajli, ki naredijo piko na i.

V sodelovanju z naročnikom so nastali lepi detajli zakritja kovinskih nosilnih sider s pločevino, te detajle smo prenesli iz hiše. Drsna stena je narejena iz drobnih letvic, s tem smo   naredili večjo zračnost. Uta je narejena iz letvic, ki so porezane pod kotom, da je prav tako prezračevana. Robovi streh objektov so obdelani z bakreno pločevino, za pokritje pa je uporabljena bitumenska kritina. V lesenih konstrukcijah je skrita tudi vsa elektrika, ki je napeljana iz elektro omarice, skrite v vrtni uti. Celoten objekt je  obsežen a  se je premišljeno vkomponiral v prostor .Rešitev in kvalitetna izvedba sta  obogatili  končno podobo.

Tekst in foto: Mizarstvo Kos
Priloge:
Neznan tip datoteke
mojdom_mk_5.julij2017.jpg
92228_mojdom_mk_5.julij2017.jpg (3,55 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Litija!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent

Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
September 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.09.2018
Danes ni dogodkov.
27.09.2018 | Kultura
Ljubljana pred sto leti
29.09.2018 | Tečaji in delavnice
Metalurška delavnica
27.09.2018 | Kultura
Ljubljana pred sto leti
29.09.2018 | Tečaji in delavnice
Metalurška delavnica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.