Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 20.10.2018

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno, zjutraj bo po nižinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem ob šibki burji do 12 °C.
8°C | 20°C
nedelja, 21.10.2018
9°C | 12°C
ponedeljek, 22.10.2018
4°C | 15°C
torek, 23.10.2018
4°C | 15°C
Opozorila
Petek, 19.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Društvo Laz na tretjem srečanju projekta H2O ......


DRUŠTVA

| |
26.09.2017      8:59
A A

Društvo Laz na tretjem srečanju projekta H2O v BolgarijiSkupinska slika partnerjev
Skupinska slika partnerjev
Deli:

Tretje srečanje projekta H2O je potekalo od 13.9. do 19.9.2017 v Bolgariji, v Razlogu, ki je le 7 km oddaljen od Banskega, znanega smučarskega središča Bolgarije. Partnerji so predstavili aktivnosti in dobre prakse svojih gasilskih enot in enot civilne zaščite pred poplavami. Še posebej so bile zanimive izkušnje partnerja iz Rume (Srbija), ki so predstavili svoj sistem izobraževanja gasilcev za potrebe reševanja v poplavah in drugih izrednih razmerah (prometne nesreče ipd.).

Nadalje smo si ogledali opremo gasilske enote ter čistilno napravo za čiščenje odpadnih in komunalnih vod v Razlogu, katere izgradnja je bila sofinancirana s sredstvi EU. Popeljali pa so nas tudi vzdolž rečice v enem od naselij Razloga, ki so jo zaradi stalnih poplav tudi s sredstvi EU omejili v betonsko strugo ter tako preprečili vsakoletno poplavljanje naselja.

V okviru projektnega obiska smo si ogledali tudi preko petsto let stare turške kopeli (sedaj obnovljene) z naravnim izvirom vode preko 40 stopinj, predstavili so nam bolgarsko narodno nošo katero smo si lahko tudi oblekli ter pokušali tipične bolgarske jedi.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Litija!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!