Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.02.2018

oblačno
Danes bo oblačno, čez dan bodo padavine od severa postopno oslabele in večinoma ponehale. Na Primorskem bo deževalo, drugod večinoma snežilo. Zapihal bo severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Najvišje temperature bodo od 0 do 4, na Primorskem okoli 8 °C.
2°C | 4°C
ponedeljek, 19.02.2018
0°C | 3°C
torek, 20.02.2018
-3°C | 2°C
sreda, 21.02.2018
-1°C | 4°C
četrtek, 22.02.2018
-1°C | 1°C
Opozorila
Nedelja, 18.2.2018 ob 8h
Od nedelje sredi dneva do ponedeljka dopoldne bodo na Primorskem na izpostavljenih mestih najmočnejši sunki burje okoli 100 km/h.
2°C
4°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Dosežki društva LILA 2015 – 2017 na razstavi...


LOKALNE SKUPNOSTI, DRUŠTVA, UMETNOST

| |
03.01.2018      22:33
A A

Dosežki društva LILA 2015 – 2017 na razstavi


Ob zaključku leta je društvo LILA v avli občine Litija postavilo na ogled največje dosežke, ki so jih ustvarili njeni člani v zadnjih treh letih.


Deli:

Na razstavi je 16 del, likovnih in fotografskih, ki so bila na lokalni, regijski ali državni ravni prepoznana kot kakovostna. Celotna bera dosežkov v obdobju 2015 – 2017 je seveda obsežnejša, saj obsega kar 36 del v različnih likovnih tehnikah oziroma fotografij, vendar zaradi omejenega razstavnega prostora tokrat niso vsa na ogled.

Zveza likovnih društev Slovenije v okviru projekta Zlata paleta podeljuje certifikate kakovosti, bronaste, srebrne in zlate palete kot najvišja priznanja. Samo v lanskem letu so člani LILE prejeli 8 certifikatov kakovosti in kar 5 palet, od tega 3 zlate. Na tokratni razstavi so na ogled dela, ki so prejela eno izmed palet. Avtorji, ki so prejeli več palet, se predstavljajo z enim delom.

Litijski likovni atelje že več let sodeluje na tematskih razpisih JSKD na likovnem področju in njihova dela se redno uvrščajo na regijske ali državne razstave. V zadnjih treh letih se je nanje uvrstilo 9 del. Prav tako je društvo na tokratno razstavo dosežkov postavilo prvonagrajena likovna dela, ki so nastala na ex temporih, ki jih organizira v sodelovanju z JSKD Litija.  

Likovniki in fotografi, ki so prejeli najvišje nagrade 2015 -2017 in so tokratni razstavljalci: Gabrijela Hauptman, Andrej Hostnik, Jelka Jantol, Roman Kovačič, Danijela Kunc, Aleksander  Lavrenčič, Jože Loc, Rosana Maček, Joža Ocepek, Tilen Dominik Perko, Sonja Perme, Marija Smolej,  Pavel Smolej, Marijana Šuštaršič, Marija Urankar Murn, Anita Vozelj.

 

Razstava je na ogled v avli občine Litija do 10. januarja.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO LITIJSKI LIKOVNI ATELJE-LILA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!