Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno z nekaj zmerne oblačnosti. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
8°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 13°C
torek, 24.10.2017
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
7°C | 13°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Centralna čistilna naprava Litija Šmartno ......


NOVICE

| |
25.08.2015      9:34
A A

Centralna čistilna naprava Litija Šmartno uspešno poskusno obratujeDeli:

Centralna čistilna naprava Litija Šmartno že nekaj mesecev uspešno poskusno obratuje. Vzpostavljajo se pogoji, ki zagotavljajo ustrezno čiščenje odpadne vode iz območja Litije in Šmartna pri Litiji.

 

Na čistilno napravo priteka odpadna voda iz desnega brega mesta Litija. V teh dneh je bilo izdano uporabno dovoljenje za vso kanalizacijo v mestu Litija, zato bomo v prihodnjih dneh pričeli z obratovanjem črpališč, ki bodo na čistilno napravo dovajala odpadno vodo tudi z levega brega reke Save. Glavno črpališče za odpadno vodo za levi breg je locirano ob Ponoviški cesti, kjer je hkrati tudi večji zadrževalni bazen in razbremenilnik visokih voda. Odpadna voda se po tlačnem vodu črpa na desni breg Save in se ob objektu OMW priključi na glavni dovodni kanal do čistilne naprave.

 

Na čistilni napravi sta v funkciji že oba SBR bazena, v katerih se izvaja biološko čiščenje odpadne vode. Čiščenje poteka po načrtih, k ustreznemu delovanju pa pripomorejo tudi poletne temperature. Količina odpadnega blata se povečuje, tako da bo z delovanjem začela tudi naprava za strojno zgoščevanje blata. Pričeli bomo tudi s poskusnim dovozom gošč iz greznic in malih čistilnih naprav.

 

V mesecu septembru načrtujemo dan odprtih vrat na čistilni napravi, kjer vam bomo prestavili objekt in njegov namen. Vse zainteresirane bomo popeljali po objektu in povedali vse o novi pridobitvi Litije in Šmartna pri Litiji.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Litija? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občina Litija
Občina Litija
Jerebova ulica 14
Tel:(01) 896 34 24

Bodite prvi pri oddaji mnenja.