Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.02.2018

oblačno
Zvečer se bodo pojavljale rahle padavine. V večjem delu države bo snežilo, ob morju in na Goriškem bo rahlo deževalo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna do močna burja. Veter bo gradil snežne zamete. Ponoči bodo padavine oslabele in povečini ponehale.
-8°C | -7°C
torek, 26.02.2018
-13°C | -6°C
sreda, 27.02.2018
-10°C | -6°C
Opozorila
Petek, 23.2.2018 ob 18h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-8°C
-7°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Poročilo o akciji Očistimo Slovenijo v občini ......


NOVICE

| |
26.03.2012      13:09
A A

Poročilo o akciji Očistimo Slovenijo v občini Lenart


V akciji Očistimo Slovenijo 2012 je v občini Lenart sodelovalo okoli 550 prostovoljcev


Deli:

V soboto, 24.3.2012 so se zbrali občanke in občani občine Lenart na drugi vseslovenski prostovoljski okoljski akciji Očistimo Slovenijo 2012 in delovni akciji popravila krajevnih cest na območju občine Lenart. Pozitivno in pohvalno je zavedanje, da lahko največ naredimo sami zase in za naravo, ki nas obdaja tako, da nanjo pazimo in ji pokažemo spoštovanje z udeležbo na takšni ali podobnih akcijah. Z veseljem in zadovoljstvom ugotavljamo, da se je na območju občine Lenart v tej akciji povezalo dobrih 550 prostovoljcev, ki so pripevali k čistejšemu in urejenemu okolju. Prostovoljci so se zbrali na 23-ih zbirnih mestih in nato družno po skupinah očistili okolico in izvajali manjša vzdrževalna dela na cestni infrastrukturi. Očiščena so bila tudi štiri divja odlagališča. Skupno so zbrali  okoli 10 ton komunalnih odpadkov. Tako je potrebno posebej pohvaliti vse ČLANE SVETOV KRAJEVNIH SKUPNOSTI LENART IN VOLIČINA, ČLANE DRUŠTEV TER ORGANIZACIJ, ki so prevzeli vlogo vodij čistilne akcije po posameznih delih občine. Zahvala pa velja prav vsem udeležencem akcije, ki so z dobro voljo naredili veliko. Obronki gozdov in travnikov so »rešeni« smeti, ki jih neosveščeni ljudje vneto odmetavajo. Marsikatero cestišče, jarek in propust je očiščen. Veliko ljudi je lahko ponosnih, da jim je uspelo prispevati svoj čas in dobro voljo za naše okolje. 

 

 

Pripravil:

Mirko Kojc, kom. inž.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lenart!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.