Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nekatere nevihte se lahko zavlečejo tudi v večerni čas. Najnižje jutranje temperature bodo od 17 do 22, v alpskih dolinah okoli 14 stopinj C.
18°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
15°C | 31°C
torek, 27.06.2017
16°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
20°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 20h
Zvečer so še možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
18°C
33°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Optimizacija ZKP (Zemljiškokatastrski prikaz)...


TURIZEM, POSLOVNE, OBČINSKE, SOSED SOSEDU, KMETIJSTVO

| |
27.05.2015      7:39
A A

Optimizacija ZKP (Zemljiškokatastrski prikaz)


Pripravo in uveljavljanje občinskih in državnih prostorskih načrtov, vrednotenja in obdavčevanja nepremičnin, ukrepov kmetijske politike, varovanja okolja, upravljanja z objekti prometne in komunalne infrastrukture otežuje slaba natančnost lokacijskih podatkov Zemljiško katastrskega prikaza (ZKP).


Slika1: Zemljiškokatastrski prikaz
Slika1: Zemljiškokatastrski prikaz
Deli:

ZKP je grafični prikaz parcel in vsebuje meje parcel ter parcelne številke. Natančnost je odvisna od vrste katastra, načina izmere in merila katastrskega načrta, ki je bil vir za izdelavo prikaza. Za večino območja Slovenije so bili vir za izdelavo ZKP katastrski načrti grafične izmere v merilu 1:2880. Takšen ZKP odstopa od natančnosti digitalnih ortofoto načrtov tudi za več metrov. ZKP se uporablja tudi kot osnova pri pripravi različnih prostorskih vsebin (Občinski prostorski načrt), kar posledično pomeni slabšo natančnost vseh tako nastalih evidenc.

 

Za rešitev tega problema vam na osnovi uporabe najsodobnejše metode geodetskega zajema prostorskih podatkov ponujamo storitev Izboljšave lokacijskih podatkov ZKP

 

Za izboljšavo se uporabi postopek homogenizacije po membranski metodi s katero je možno izboljšati položajno natančnost ZKP do +-0,5m. Vhodni podatki za izvedbo postopka so obstoječi numerični podatki preteklih meritev Zemljiškega katastra in precizni digitalni ortofoto načrti (DOF).   

 

Omenjen postopek predstavlja tudi pomemben finančni prihranek napram postopku nove izmere, ki je dolgotrajen in povezan z visokimi stroški. Prav tako pri izvedbi terenskih meritev ni potrebno vabiti strank. Na osnovi rezultatov izboljšave svetujemo Občini pri morebitnih korekcijah drugih vsebin, ki so vezane na ZKP.

 

Rezultati

Z metodo optimizacije dosežemo skladnost ZKP z digitalnim ortofoto načrtom. Le ta tako postane kvalitetna osnova za nadaljnjo uporabo ter zlasti zmanjša zmedenost občanov pri interpretaciji prostorskih podatkov, dostopnih na svetovnem spletu. Sam postopek je smiselno opraviti pred pripravo Občinskega prostorskega načrta.

Rezultati, ki v sklopu dogovora vsebujejo tudi precizen DOF in 3D oblak točk za obravnavano območje, se lahko po potrebi vključijo v sistem PISO, TerraGIS, Kaliopa oziroma vašo lokalno podatkovno bazo.

 

Strošek

Cena je že od 190 EUR/ha +DDV.
Odvisno od velikosti območja, kakovosti zemljiškokatastrskih podatkov in števila parcel.

Za pripravo ponudbe nam pošljite povpraševanje s konkretnimi podatki: dean.kobale@siol.net

 

Več informacij o že izvedenih projektih najdete na naši spletni strani: http://www.geodetske-storitve-kobale.si/ in FB profilu: https://www.facebook.com/gskobale?ref=hl
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI GEODETSKE STORITVE DEAN KOBALE DIPL. ING. GEOD. S.P.? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


GEODETSKE STORITVE DEAN KOBALE DIPL. ING. GEOD. S.P.
GEODETSKE STORITVE DEAN KOBALE DIPL. ING. GEOD. S.P.
KRAIGHERJEVA ULICA 19 A
Tel:(02) 729 26 00
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.06.2017 | Družabni dogodki
Koncert skupine MA MA REKLA v START baru LENART
24.06.2017 | Družabni dogodki
Koncert skupine MA MA REKLA v START baru LENART

Bodite prvi pri oddaji mnenja.