Logo MojaObčina.si
DANES
14°C
9°C
JUTRI
19°C
2°C
3414

Občino Lenart obiskal minister Luka Mesec

V petek, 20. januarja, se je v Občini Lenart mudil minister za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti Luka Mesec. Najprej se je sestal z vodstvom SVZ Hrastovec v Hrastovcu. Po sestanku si je skupaj z direktorjem SVZ Hrastovec Aleksandrom Gunglom in županom Občine Lenart mag. Janezom Krambergerjem ogledal gradbišče novih enot v Lenartu. Investicija je težka pet milijonov evrov in bo omogočila, da se bo izpraznitev gradu Hrastovec pospešila, stanovalcem in stanovalkam pa bodo omogočeni kvalitetnejši bivalni pogoji za kar si prizadeva vodstvo zavoda.

Minister je ob ogledu dejal, da je projekt dobro zastavljen in je nad njim izrazil zadovoljstvo, lahko služi kot primer dobre prakse in da je to prava pot, kako bi morala izgledati prihodnost takih institucij: »Naš cilj je, da bi lahko ti ljudje živeli vključeni v družbo in čim bolj polna ter dostojna življenja,« je povedal minister. Direktor SVZ Hrastovec Aleksander Gungl z ekipo vlaga vse napore, da bi iz gradu čim prej izselili vse stanovalce (okoli trideset jih bo še ostalo v gradu). Tako so bodo prijavili na nov razpis, ki ga je razpisalo ministrstvo za gradnjo novih bivalnih enot, vmes pa intenzivno iščejo lokacijo za naslednjo dislocirano bivalno enoto.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi