Logo MojaObčina.si
JUTRI
5°C
-3°C
ČET.
4°C
0°C
Oceni objavo

Neurje 20. julija najbolj prizadelo Voličino in Viničko vas

V neurju, ki je preko Slovenskih goric divjalo v četrtek, 20. julija, so strašni nalivi s točo v Občini Lenart najbolj prizadeli Spodnjo in Zgornjo Voličino ter Viničko vas. Gasilci so bili aktivirani in so pomagali črpati vodo, odstranjevati drevje s cestišč, ... ponekod je odkrivalo tudi strehe (hiša v Črmljenšaku). Ocene škode zaenkrat še nimamo, saj si je potrebno stanje najprej dodobra ogledati. Glede na to, da je toča klestila tudi po kmetijskih pridelkih, bo škoda zagotovo ponovno velika.

Gasilci PGD Lenart so  opravili pet intervencij. V Hrastovcu in Zgornji Voličini so posredovali ob odkritih strehah; v Obrtni ulici v Lenartu so črpali vodo iz objekta; gasili so goreče vozilo na uvozu na avtocesto, kjer je prišlo do prometne nesreče; na Nikovi ulici v Lenartu pa je hudourniška voda poplavila klet stanovanjskega objekta.

Oglejte si tudi