Logo MojaObčina.si
DANES
34°C
21°C
JUTRI
33°C
20°C
Oceni objavo

Lenartčani množično na Zavrh

Tradicionalno prvomajsko praznovanje je pritegnilo stare in mlade

Meščani Lenarta in okoličani so tudi letošnji prvi maj praznovali na Zavrhu v Slovenskih goricah. Do tamkajšnjega prenovljenega razglednega stolpa generala Maistra in Štupičeve vile z muzejsko zbirko Maister po Maistru, so pešačili iz trga osvoboditve v Lenartu mimo jezera Radehova,ob Šetarski gmajni preko Pesnice in skozi Gradenšak do prizorišča prazničnega dogajanja. Nekateri so pešačili tudi po lepo urejeni novi pešpoti skozi Bükovje in po novih stopnicah do Maistrovega stolpa. Tam so se ljudje kljub nekoliko slabšemu vremenu družili, si stisnili roke in nazdravili delavskemu prazniku. Odprt je bil tudi muzej v Štupičevi vili.

Organizatorji so poskrbeli za osvežilne pijače in prigrizke, pa tudi za živo glasbo, ki je ogrela srca. Tradicionalni prvomajski pohod na Zavrh sta tudi letos organizirala Občina Lenart in Turistično društvo Rudolf Maister Vojanov iz Zavrha. Lenartčanom so se na Zavrhu pridružili tudi številni pohodniki iz sosednjih občin osrednjih Slovenskih goric. Nekateri med njimi so se med vračanjem iz Zavrha ustavili še v Viničarskem muzeju.

Oglejte si tudi