Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
16°C | 29°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
20°C | 32°C
četrtek, 29.06.2017
19°C | 27°C
petek, 30.06.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
16°C
29°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Agatina in Franckova pot razglašeni za "Naj ......


NOVICE

| |
06.02.2012      12:42
A A

Agatina in Franckova pot razglašeni za "Naj pot Podravja 2011"Deli:

Turistična zveza Slovenije, v sodelovanju z Zavodom za gozdove Slovenije in  Gospodarskim interesnim združenjem za pohodništvo in kolesarjenje, pod častnim pokroviteljstvom predsednika RS, dr. Danila Türka in v sodelovanju z Ministrstvom za gospodarstvo RS – Direktorat za turizem, je objavila tekmovanje na področju turizma, urejanja in varstva okolja v okviru projekta Moja dežela – lepa in gostoljubna v letu 2011 tekmovanje za najboljšo tematsko pot v letu 2011. Udeleženci tekmovanja so lahko bile vse tematske poti v Sloveniji.  Na natečaj so jih lahko prijavili  prebivalci,  kraji,  organizacije,  društva … v Sloveniji,  ki  so skrbniki, upravljavci ali nosilci tematskih poti.  Najprej je izbor potekal na 14 Območnih enotah Zavoda za gozdove Slovenije do 20. septembra 2011, prijavljenih je bilo 89 poti, med katerimi je bila tudi Agatina in Franckova pot.

Centralna komisija je na podlagi opravljenega ogleda izbrala NAJ POT 2011 je : UČNA POT ŠKOCJAN, drugo mesto Naj pot 2011 pripada: HMELJSKA POT, tretje mesto za Naj pot 2011 si delita:  POT SKOZI ZALO in GOZDNA UČNA POT ROŽNI STUDENEC.

Agatina in Franckova pot je bila razglašena za NAJ POT PODRAVJA 2011, za kar je Občina Lenart prejela priznanje. Podelitev priznanj je potekala v soboto, 28. januarja, na sejmu Turizem in prosti čas. Podelitve priznanj se je udeležil župan Občine Lenart, mag. Janez Kramberger. Na sejmu je bila na ogled tudi predstavitev 14-ih tematskih poti. Vseh 14 tematskih poti, ki so prejele priznanja je izjemnih, vsaka ima svoj čar, nekatere so športno- rekreativne, nekatere pa so kulturno – etnološke.  Razpis za NAJ POT 2012 bo objavljen v mesecu februarju.  

 

Darja ORNIK
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lenart!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.